سه‌شنبه 05 فوریه 13 | 13:24

استقبال مرسی از احمدی‌نژاد

رئیس‌جمهور دقایقی پیش برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری‌ اسلامی با استقبال محمد مرسی وارد قاهره پایتخت مصر شد.


محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور اسلامی ایران دقایقی پیش وارد فرودگاه قاهره شد و مورد استقبال محمد مرسی رئیس جمهور مصر قرار گرفت.

پس از استقبال مرسی از رئیس‌جمهور سرود ملی دو کشور نواخته شد.

«حمید بقایی» معاون اجرایی رییس جمهوری، «اسفندیار رحیم‌مشایی» رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد، «حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی» وزیر اطلاعات «سیدشمس‌الدین حسینی» وزیر امور اقتصادی و دارایی، «رستم قاسمی» وزیر نفت، «عبدالرضا شیخ‌الاسلامی» وزیر پیشین تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مسعود زریبافان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت‌الاسلام سیداحمد موسوی رئیس سازمان حج و زیارت و لطف‌الله فروزنده معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، احمدی‌نژاد را در سفر به مصر همراهی می‌کنند.

رئیس‌جمهور قرار است در سفر سه روزه خود به کشور مصر علاوه بر شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری‌ اسلامی با مقامات و برخی رؤسای جمهوری شرکت‌کننده در این نشست دیدار کند.

احمدی‌نژاد امروز از برخی اماکن مذهبی کشور مصر از جمله زینبیه و رأس‌الحسین بازدید می‌کند.

دیدار با رئیس دانشگاه الازهر از جمله برنامه‌های پیش‌بینی‌شده دیگر احمدی‌نژاد در نخستین روز حضور در قاهره است.

این سفر اولین سفر یک مقام عالیرتبه ایرانی در سطح رئیس‌جمهور به کشور مصر پس از قطع رابطه ایران و این کشور در سال 1979 محسوب می‌شود.

اجلاس وزرای خارجه سازمان همکاری‌ اسلامی هم‌اکنون با حضور علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه در هتلی در 20 کیلومتری قاهره در حال برگزاری است.

دوازدهمین اجلاس سازمان همکاری اسلامی با عنوان «جهان اسلام، چالش‌های جدید و توسعه فرصت‌ها» از 15 تا 19 بهمن ماه در قاهره در سه سطح کارشناسان، وزرای امور خارجه و سران برگزار می شود.

مسأله فلسطین و ادامه ساخت شهرک‌های صهیونیست‌نشین در سرزمین‌های اشغالی فلسطینی، بحران سوریه و مالی، وضعیت در سومالی و افغانستان، مبارزه با تندروی و اسلام‌ستیزی، و مسئله اقلیت‌های مسلمان در جهان، از موضوعات اصلی دستور کار این اجلاس خواهد بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: