یکشنبه 28 فوریه 10 | 16:21

همراه ما سوار شو و با كافران مباش!

رهبر انقلاب در دیدار با خبرگان رهبری، «کسانی» را فاقد صلاحیت برای حضور در چهارچوب نظام اسلامی دانستند. به دلیل لجاجت و اصرار آن‌ها بر ماندن بر سر مواضع غلط‌ خود، این مسئله دور از انتظار نبود. البته این امر ابتدا به ساکن هم نیست. و آن‌ها که صحبت‌های ایشان را پی می‌گیرند، یادشان هست که:


881206رهبر انقلاب در دیدار با خبرگان رهبری، «کسانی» را فاقد صلاحیت برای حضور در چهارچوب نظام اسلامی دانستند. به دلیل لجاجت و اصرار آن‌ها بر ماندن بر سر مواضع غلط‌ خود، این مسئله دور از انتظار نبود. البته این امر ابتدا به ساکن هم نیست. و آن‌ها که صحبت‌های ایشان را پی می‌گیرند، یادشان هست که:

بیست و نهم خردادماه هشتاد و هشت:
اینى كه دشمنان سعى می‌كنند در رسانه‌هاى گوناگون – كه غالباً هم این رسانه‌ها مال این صهیونیستهاى خبیث و رذل است – اینجور وانمود كنند كه دعوا بین طرفداران نظام و مخالفان نظام است، نخیر، این جورى نبود؛ آنها غلط می‌كنند این حرف را میزنند؛ این واقعیت ندارد… این چهار نفرى كه وارد عرصه‌ى این انتخابات جدى شدند، همه‌شان جزو عناصر نظام و متعلق به نظام بودند و هستند.

بیستم شهریورماه هشتاد و هشت:
یكى از مطالبى كه امروز در این خطبه عرض میكنم – در واقع مخاطب این سخنان كه در حضور شما نمازگزاران عزیز و مردم عزیزمان عرض میشود، جریانهاى سیاسى، شخصیتهاى سیاسى و مسئولان سیاسى سابق و لاحق هستند – ان‌‌‌‌‌شاءاللَّه كه هم براى مخاطبان این سخن، هم براى خود ما، هم بخصوص براى جوانهاى عزیزمان و مردم عزیز و مؤمنمان مفید واقع شود. این كسانى كه مخاطبند، البته كسانى هستند كه تاكنون در درون نظام اسلامى تعریف شده‌‌‌‌‌اند؛ شخصیتهاى درون نظامند، جزو نظامند، كه ان‌‌‌‌‌شاءاللَّه در آینده هم همه در درون نظام باشند و براى این نظام كار و تلاش كنند. این درون نظام و برون نظام، یك مفاهیم تبلیغاتى و شعارهاى پوچ نیست؛ تابلوى صرف نیست؛ یك شاخصهائى دارد، مبناهاى عقیدتى دارد، مبناهاى علمى دارد. تا حالا اینجور بوده، ان‌‌‌‌‌شاءاللَّه بعد از این هم همین جور باشد… [معنای درون نظام و برون نظام را در خطبه‌ی دوم این سخنرانی، مطالعه کنید]

بیست و دوم آذرماه هشتاد و هشت:
من هیچ اعتقادى ندارم به دفع؛ من گفتم در نماز جمعه؛ اعتقاد من به جذب حداكثرى و دفع حداقلى است؛ اما بعضى كأنه خودشان اصرار دارند بر اینكه از نظام فاصله بگیرند. یك اختلاف درون خانوادگى را، درون نظام را – كه مبارزات انتخاباتى بود – یك عده‌اى تبدیل كردند به مبارزه‌ى با نظام – البته اینها اقلیتند، كوچكند؛ در مقابل عظمت ملت ایران صفرند، لكن به نام اینها شعار میدهند، اینها هم دل خوش میكنند به این – این باید مایه‌ى عبرت باشد. تبلیغ باید بتواند این حقایق را براى مردم و براى خود آنها روشن بكند كه بفهمند دارند خطا میكنند و اشتباه میكنند.

ششم اسفندماه هشتاد و هشت:
کسانی که حاضر نیستند اکثریت را قبول کنند، کسانی که آن انتخابات عظیم چهل‌میلیونی مایه‌ی افتخار را زیر سوال می‌برند، یک نقطه‌ی قوت را برای نظام، می‌خواهند به یک نقطه‌ی ضعف تبدیل کنند، این‌ها در واقع دارند خودشان را از یک کشتی نجات – که نظام اسلامی است – بیرون می‌اندازند. و الا هیچ‌کس نمی‌خواهد کسی را از کشتی نجات بیرون بیندازد. نظام اسلامی به همه می‌گوید: «بیایید با ما باشید و وارد این کشتی نجات شوید. ولا تکن مع الکافرین هود، 42». هدف و مبنا این است. ما هیچ کس را از نظام بیرون نمی‌کنیم؛ اما کسانی هستند که خودشان، خودشان را از نظام خارج می‌کنند؛ و صلاحیت حضور در چارچوب نظام اسلامی را از دست می دهند كه از دست داده‌اند.

پسرک! با کافران مباش…
وَهِیَ تَجْرِی بِهِمْ فِی مَوْجٍ كَالْجِبَالِ وَنَادَى نُوحٌ ابْنَهُ وَكَانَ فِی مَعْزِلٍ یَا بُنَیَّ ارْكَب مَّعَنَا وَلاَ تَكُن مَّعَ الْكَافِرِینَ
و او آنها را از لابلای امواجی همچون كوهها حركت میداد، (در این هنگام) نوح فرزندش را كه در گوشه‏ای قرار داشت فریاد زد، پسرم: همراه ما سوار شو و با كافران مباش!

قَالَ سَآوِی إِلَى جَبَلٍ یَعْصِمُنِی مِنَ الْمَاء قَالَ لاَ عَاصِمَ الْیَوْمَ مِنْ أَمْرِ اللّهِ إِلاَّ مَن رَّحِمَ وَحَالَ بَیْنَهُمَا الْمَوْجُ فَكَانَ مِنَ الْمُغْرَقِینَ
پسرش گفت: به كوهی پناه می‏برم تا مرا از آب حفظ كند، گفت امروز هیچ حافظی در برابر فرمان خدا نیست، مگر آن كس را كه او رحم كند، در این هنگام موجی در میان آندو حائل شد و او در زمره غرق شدگان قرار گرفت… [ادامه]

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.