سه‌شنبه 05 فوریه 13 | 17:26
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران

مجلس و دولت با فرافکنی شانه از مسئولیت خالی نکنند

ز دیدگاه ما مشکل اصلی امروز کشور نه سازمان/صندوق تامین اجتماعی و وزیر کار است و نه متهم کردن این و آن به فساد، صرف نظر از صحت و سقم آن. مشکل اصلی امروز مسائل اقتصادی و گرانی و تورم است و مجلس و دولت هیچکدام با هوچی گری و فرافکنی نمی توانند شانه از مسئولیت در قبال این امر مهم خالی کنند و خواه ناخواه هر دو به یک میزان مقصرند.


بسیج دانشجوییبه گزارش تریبون مستضعفین بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران با صدور بیانیه‌ای نسبت اتفاقات روز یکشنبه مجلس واکنش نشان داد. در این بیانیه با اشاره با مشکلات اساسی کشور آمده است:

«از دیدگاه ما مشکل اصلی امروز کشور نه سازمان/صندوق تامین اجتماعی و وزیر کار است و نه متهم کردن این و آن به فساد، صرف نظر از صحت و سقم آن. مشکل اصلی امروز مسائل اقتصادی و گرانی و تورم است و مجلس و دولت هیچکدام با هوچی گری و فرافکنی نمی توانند شانه از مسئولیت در قبال این امر مهم خالی کنند و خواه ناخواه هر دو به یک میزان مقصرند. مجلس و دولت هر دو بدانند که آبروی نظام اسلامی برخلاف نظام سلطه با پول و تزویر و ظاهرسازی بدست نیامده است، بلکه این انقلاب آبروی خود را مدیون خون سرخ شهدای انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی است و خارج نشینان ضد انقلاب نیز بدانند که آبروی نظام اسلامی با بی درایتی و خصومت شخصی، اندکی نیز خدشه دار نمی گردد و متعاقب آیه شریفه: (و هیچ گنهکاری حامل گناه دیگری نمی شود) مسئولان فوق تنها آبروی شخصی خود را به حراج گذاشته اند.»

متن کامل این بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
«يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ أَطِيعُواْ اللّهَ وَأَطِيعُواْ الرَّسُولَ وَأُوْلِي الأَمْرِ مِنكُمْ فَإِن تَنَازَعْتُمْ فِي شَيْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللّهِ وَالرَّسُولِ إِن كُنتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ ذَلِكَ خَيْرٌ وَأَحْسَنُ تَأْوِيلًا»

(اي كساني كه ايمان آورده‏ايد! اطاعت كنيد خدا را و اطاعت كنيد پيامبر خدا و صاحبان امر را، و هر گاه در چيزي نزاع كرديد آنرا به خدا و پيامبر ارجاع دهيد اگر ايمان به خدا و روز رستاخيز داريد، اين براي شما بهتر و عاقبت و پايانش نيكوتر است.) سوره نساء – آیه 59

«از امروز تا روز انتخابات، هر كسى احساسات مردم را در جهت ايجاد اختلاف به كار بگيرد، قطعاً به كشور خيانت كرده است.» مقام معظم رهبری در دیدار دانش آموزان و دانشجویان 10/08/1391

واقعه تاسف بار یکشنبه مجلس شورای اسلامی که قطعاً نمونه ای از عدم رعایت تقوای جمعی است، قلب نازنین امام عصر (عج) و خلف صالحش، رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای و مردم انقلابی و بصیر کشورمان را آزرده است. با کمال تاسف و تاثر این واقعه دلخراش که در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی واقع شد، همانند فتنه آمریکایی، انگلیسی، اسرائیلی 88 که شیرینی حضور پرشکوه ملت در انتخابات 88 را به تلخی مبدل ساخت درحافظه ملت آگاه و ولایت مدار ایران قطعاً و یقیناً مایه تاسف و ناراحتی خواهد گشت.

امروز آن کسانی که خود را کوه بصیرت می نامند باید پاسخگو باشند که واقعه تلخ یکشنبه مجلس در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هدیه سوء آنان به چه کسانی بوده است؟ این اعمال و رفتار به دور از اخلاق و شان سیاسی، هدیه شما به آمریکا و اسرائیل و سلطنت طلبان بود یا به رهبری و ملت بصیر ایران؟! امروز مجلس و دولت هیچ کدام تصور نکنند که پیروز این جدال سیاسی هستند، چرا که هر دو طرف بازنده میدان اخلاق و در نتیجه بازنده میدان جدال اند. نتیجه جلسه استیضاح یکشنبه چیزی جز شکست اخلاقی دو طرف نبود. متاسفانه دراین روز سیاست به دور از اسلام و سیاست به دور از اخلاق در حالی رخ نمود که انقلاب اسلامی ما خود را منادی اخلاق و سیاست اسلامی می داند. اکنون پرسش آنجاست که طبق کدام اصل اسلامی و اخلاقی این گونه به هم تاختید؟!

از دیدگاه ما مشکل اصلی امروز کشور نه سازمان/صندوق تامین اجتماعی و وزیر کار است و نه متهم کردن این و آن به فساد، صرف نظر از صحت و سقم آن. مشکل اصلی امروز مسائل اقتصادی و گرانی و تورم است و مجلس و دولت هیچکدام با هوچی گری و فرافکنی نمی توانند شانه از مسئولیت در قبال این امر مهم خالی کنند و خواه ناخواه هر دو به یک میزان مقصرند. مجلس و دولت هر دو بدانند که آبروی نظام اسلامی برخلاف نظام سلطه با پول و تزویر و ظاهرسازی بدست نیامده است، بلکه این انقلاب آبروی خود را مدیون خون سرخ شهدای انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی است و خارج نشینان ضد انقلاب نیز بدانند که آبروی نظام اسلامی با بی درایتی و خصومت شخصی، اندکی نیز خدشه دار نمی گردد و متعاقب آیه شریفه: (و هیچ گنهکاری حامل گناه دیگری نمی شود) مسئولان فوق تنها آبروی شخصی خود را به حراج گذاشته اند.

از این رو بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران صراحتاً از اقدام نامناسب و غیر اخلاقی مجلس و دولت در روز یکشنبه اعلام برائت کرده و طبق وظیفه ملی اسلامی خود و مطابق حدیث شریفه «كلكم راع و كلكم مسئول» طرفین درگیر را به سعه صدر بیشتر و توجه و اطاعت عملی از فرامین امام دلسوز نظام در میان برخی خواص بی بصیرت، رهبر عظیم الشان انقلاب دعوت می نماید و تنها راه برون رفت از وضع موجود را عمل به توصیه های معظم له می داند. امید است که مسئولان فوق با اقدام عملی به توصیه های رهبر معظم انقلاب زمینه های توبه خود از اقدام نابخردانه یکشنبه را فراهم کنند. پیشاپیش از درگاه خداوند متعال توفیق عمل به فریضه فوق را برای همه مسئولان محترم مسئلت داریم.

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: