چهارشنبه 06 فوریه 13 | 12:57
مرضیه دباغ در مراسم رونمایی از کتاب سال سی

خاطرات انقلاب را به مجلس و دولت بفرستید!

مرضیه دباغ مبارز انقلابی در مراسم رونمایی از کتاب «سال سی» با کنایه به جریانات اخیر میان دولت و مجلس توصیه کرد خاطرات دوران انقلاب را در دو نسخه به مجلس شورای اسلامی و هیئت دولت ارسال کنند.


مرضیه دباغ مبارز انقلابی در مراسم رونمایی از کتاب مصور سال سی به ذکر خاطراتی از دوران انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره)‌ پرداخت و گفت:‌ خداوند به برادرانی که زحمت گردآوری این کتاب را کشیده‌اند هم در دنیا و هم در آخرت توفیق گسترده نصیب گرداند.

او که با وجود ناراحتی جسمی به زحمت ایستاده بود و سخن می‌گفت به سخنان مجری برنامه که مطالبی را در یادآوری خاطرات انقلاب اسلامی با ترجیع‌بند «یادتان هست…» عنوان کرده بود اشاره کرد و با کنایه به جریانات اخیر میان مجلس و دولت گفت: این مطلب را که با عنوان «یادتان هست…» مجری برنامه خواندند خوب است که یک نسخه برای مجلس شورای اسلامی و یک نسخه برای هیئت دولت بفرستند.

او در ادامه به رخدادهای دوران انقلاب و زمان بازگشت امام خمینی از فرانسه به ایران اشاره کرد و گفت: شبی که شاه رفت، امام راحل تدبیر کردند که زودتر به ایران تشریف بیاورند و شبی که قرار بود صبح آن امام با یاران مردشان راهی ایران شوند،‌بعد از شام به من گفتند خواهر طاهره بروید و به همه برادران آن ساختمان بگویید که به این جا بیایند، آن‌ها سر از پا نمی‌شناختند و هر کس سعی می‌کرد خود را زودتر برساند و نزدیک‌تر به امام (ره) بنشیند. امام فرمود من فردا انشاءالله عازم تهران هستم، هر کدام از شما از هر کشوری و شهری که آمده‌اید، دست بیعتم را از شما برداشتم، از همه تشکر می‌کنم بابت زحمات این چند ماهه و اکنون همه آزادید که به سر کار و درس و زندگی خود برگردید. امام گفتند که من و احمد به ایران می‌رویم و اگر انشاءالله پیروزی عاید ما شد که فبه المراد و اگر نه شما در بیرون از ایران صدای فریاد و مظلومیت ملت ایران را به گوش جهانیان برسانید، در این لحظه صدای گریه آقایان بلند شد چنان که انسانی را تاب تحمل نبود.

این مبارز انقلابی با تشبیه فضای وداع امام خمینی (ره) با یارانش به شب عاشورای حسینی گفت: در مثل مناقشه نیست ولی من آن شب یاد شب عاشورای حسین‌ بن علی افتادم که به یارانشان گفتند هر کس ندارد به سر هوای ما می‌تواند برود به هر حال آن شب هر یک از یاران امام راحل نکته‌ای گفتند که اصرار بر آمدن داشتند و امام علیرغم تصوری که همه دارند چهره شان در هم رفت و من احساس کردم تحمل این شرایط برایشان بسیار دشوار است. درنهایت امام گفتند اگر کسانی از آقایان خواستند می‌توانند همراه ما با هواپیما بیایند ولی خانم‌ها را نمی‌بریم چرا که ممکن است اتفاقاتی چون دزدی هواپیما و یا انفجار رخ دهد بنابراین تنها آقایان همراه ما باشند. فردای آن روز فرودگاه ایران را بسته بودند و در نوفل لوشاتو اوضاعی بود که همه خبرنگاران از در و دیوار بالا می‌رفتند تا نظر امام (ره) را درباره این اتفاق جویا شوند و امام گفتند که اگر فرودگاه به فرودگاه هم شده خواهم رفت و مردم و ملتم را تنها نخواهم گذاشت. این نکته برای خبرنگاران بسیار عجیب بود و همه رسانه‌های مکتوب و تصویری فرانسه آن را منعکس کردند و سرانجام امام وارد ایران شدند. خانم ها نیز از طریق کشورهای مختلف خود را به ایران رساندند و به انقلاب پیوستند.

او در ادامه سخنانش تأکید کرد: یادمان نرود این انقلاب را باید نشأت گرفته از حرکت حسین بن علی (ع) و جریانات کربلا بدانیم حتی تبعید حضرت امام به نجف شاید به نظر برسد که به اختیار خودشان نبوده است اما در واقع ایشان آن دوران را با علی (ع) و حسین (ع) سر کردند و به همین دلیل سخنشان بر دل می‌نشست و هنوز هم با گذشت چندین سال از رحلت ایشان،‌ دلهای مشتاقانش را می‌لرزاند.

مرضیه دباغ با بیان این که انقلاب اسلامی ما با برنامه‌ریزی آمریکا و اسرائیل به تزلزل نمی‌افتد گفت: فرمایش امام راحل درباره فروپاشی شوروی چندی نخواهد گذشت که درباره آمریکا نیز به تحقق خواهد پیوست و آمریکا نیز به سرنوشت شوروی دچار خواهد شد.

او در خاتمه تأکید کرد: یادمان نرود که انقلاب ما باید سالم و حراست شده به دست ولی عصر(عج) با رهبری رهبر انقلاب اسلامی برسد.

  1. مسعود
    7 فوریه 2013

    خدا سلامتش بدارد. سخنان وی درباره فتنه هم شنیدنی بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: