چهارشنبه 06 فوریه 13 | 14:19

آخرین وضعیت جسمانی آیت‌الله خوشوقت

آیت‌الله عزیزالله خوشوقت بی‌هوش نیستند؛ اما به علت نصب دستگاه و لوله‌گذاری در مجرای تنفسی بر اساس نظر متخصصان، داروی بی‌حسی و آرام‌بخش می‌گیرند تا بتوانند وجود لوله در مجرای تنفسی را تحمل کنند.


غلامرضا رضایی سرپرست دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت درعربستان سعودی درباره روند درمان آیت‌الله خوشوقت گفت: ایشان در ابتدای سفرشان به مکه مکرمه به علت بالا بودن قند خون و نارسائی تنفسی، کلیوی و قلبی در بیمارستان ملک فیصل مکه بستری و در اتاق ICU تحت مراقبت‌های ویژه پزشکی قرار دارند.

وی افزود: اینجانب در کنار پزشکان معالج بیمارستان مذکور و مدیر مرکز پزشکی آقایان دکتر شمشادی و دکتر ممتاز از همان روز اول چندین نوبت در بیمارستان حضور یافته و از روند درمان کسب اطلاع نموده‌ام.

رضایی اعلام کرد: هم اینک حال ایشان خوب است. البته روز گذشته قبل از ظهر با افت فشار خون روبرو بودیم که بحمدالله از ساعت 14 به بعد این مشکل مرتفع گردید و اکسیژن خون ایشان خیلی خوب است.

وی همچنین گفت: نارسایی تنفسی و کلیوی ایشان با حضور پیوسته پزشکان و انجام چندین نوبت آزمایش، دادن دارو و انجام دیالیز در حال مداوا است. همچنین تنفس و فشار خون ایشان با کمک دستگاه و دارو کنترل میشود. البته جداسازی دستگاه از ایشان منوط به حصول اطمینان از اثربخشی دارو و توانایی ایشان خواهد بود.

رضایی افزود: آیت الله خوشوقت بی هوش نیستند اما به علت نصب دستگاه و لوله گذاری در مجرای تنفسی بر اساس نظر متخصصان، داروی بی حسی و آرام‌بخش می‌گیرند تا بتوانند وجود لوله در مجرای تنفسی را تحمل کند.

وی اعلام کرد: خدمات دهی در بیمارستان بر اساس نظر کارشناسان و مشاهدات ما بسیار خوب است وبا نظر متخصصان امر با دستگاه مدرن CVVH که نوع پیشرفته دستگاه دیالیز است، کار دیالیز انجام می‌شود.

رضایی همچنین گفت: در نظر داریم در امر درمان آیت الله خوشوقت و مشاوره پزشکی از متخصصان به نام عربستان استفاده نماییم و امروز از یکی از متخصصین و استادان نفرولوژی دانشگاه عبدالعزیز جده برای معاینه و نظارت بر روند درمان حاج آقا و ارائه نظرات کارشناسی در بیمارستان ملک فیصل حضور خواهند یافت.

وی افزود: مسئول و پزشکان مرکز پزشکی حج در بیمارستان بسیار فعال عمل می‌کنند و اینجانب بطور دائم بر روند درمان این بزرگوار با حضور چندنوبته در بیمارستان نظارت دارم.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی حج، آیت الله خوشوقت که برای انجام عمره مفرده به عربستان عزیمت کرده است، روز یکشنبه بعد از انجام اعمال عمره به دلیل عارضه نارسایی کلیوی و مشکلات تنفسی ناشی از دیابت در بیمارستان ملک فیصل مکه مکرمه بستری شد.

حجت الاسلام والمسلمین خادمی نماینده بعثه مقام معظم رهبری در مکه مکرمه، دو روز پیش از این عالم و استاد اخلاق حوزه علمیه تهران در بیمارستان ملک فیصل عیادت و برای شفای ایشان دعا کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: