چهارشنبه 06 فوریه 13 | 15:04

خواسته مصری‌ها از احمدی‌نژاد چه بود؟

سفر رئیس‌جمهور به قاهره با استقبال ملت مصر روبرو شد و مردم این کشور با تجمع در مقابل رأس‌الحسین به وی خوش‌آمد گفتند.


مردم مصر با در دست داشتن پلاکاردهایی در مقابل مرقد رأس الحسین به «محمود احمدی‌نژاد» خوش آمد گفته و از سرگیری روابط بین تهران و قاهره را خواستار شدند.

موضوع جالب توجه در جریان بازدید احمدی‌نژاد از مرقد رأس الحسین این بود که شهروندان مصری پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن تصاویر احمدی‌نژاد بود و زیر آن نوشته شده بود «در کمال سلامتی و امنیت وارد شوید» و همین امر باعث شد احمدی‌نژاد نیز در واکنش به آنها اعلام کرد که ملت مصر در قلب ایرانی‌ها جای دارد.

بر اساس این گزارش، همچنین قرار است رئیس جمهور ایران فردا پنج‌شنبه کنفرانس مطبوعاتی برگزار و طی آن به سوالات خبرنگاران پاسخ دهد.

وی از دیدار با شیخ «احمد الطیب» شیخ الازهر ابراز خرسندی کرد و گفت که ماموریت مشترک ما وحدت اسلامی است و از هیئت علمای ارشد الازهر خواست تا با علمای ایران برای نزدیکی بین شیعه و سنی و عبور از مشکلات تاریخی همکاری کنند.

احمدی‌نژاد همچنین روز گذشته در بدو ورود به فرودگاه به قاهره مورد استقبال «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر قرار گرفت و در سالن تشریفات فرودگاه با وی درباره اوضاع و مشکلات منطقه از جمله بحران سوریه و راهکار خروج از این تنگنا و همچنین قضیه فلسطین و تجاوزات مکرر اسرائیل علیه فلسطینیان گفت‌وگو کرد.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: