چهارشنبه 06 فوریه 13 | 16:10
11 سپتامبر کاتالیزور تاریخ بود

گفتگوی تریبون مستضعفین با اولین بازمانده ۱۱ سپتامبر که به ایران آمد

نسیم اسدپور

11 سپتامبر کاتالیزور تاریخ بود و باعث شد تا وقایعی چون جنگ سرعت بگیرد. من از این که راجع به این واقعه فیلم‌های احساسی می‌سازند در حالی که هنوز واقعیت آن مشخص نشده است واقعا ناراحتم.


تریبون مستضعفین- نسیم اسدپور

ویلیام رودریگز (William Rodriguez) یکی از کارکنان برج شمالی مرکز تجارت جهانی است. او کسی است که پیش از واقعه 11 سپتامبر به مدت 20 سال نظافتچی برج تجارت جهانی و راه پله های آن بوده است. به غیر از 4 مدیر ارشد برج، ویلیام تنها کسی بود که به اقتضای وظیفه اش شاه کلید ورود به همه طبقات را در اختیار داشت و همین موجب شد بتواند در آن روز عده زیادی از افراد حبس شده در طبقات برج در حال فروریختن را نجات دهد. او هنوز این کلید نجات را به همراه دارد و می گوید قرار است این کلید را به موزه ای که به یاد آن واقعه ساخته خواهد شد، اهدا کند.با او در حاشیه کنفرانس هالیوودیسم گفتگو کردیم:

ویلیام رودریگز بازمانده ۱۱ سپتامبر

در آمریکا ایمیل‌ها، فیس‌بوک و تلفن‌ها چک می‌شود

متأسفانه هنوز هم مشخص نشده که در جریان 11 سپتامبر چه کسانی پشت ماجرا بوده‌اند. من در رابطه با ماجرای 11سپتامبر یک‌بار توسط اف‌بی‌آی و یک‌بار توسط کمیته حقیقت‌یاب 11 سپتامبر مورد بازجویی قرار گرفتم اما پس از آن از شهادت‌های من در گزارشات خبری نبود. متأسفانه پس از آن از گفته‌های بازماندگان و مرگ کشته‌شدگان این حادثه سوءاستفاده‌های سیاسی کردند و این حادثه باعث شد تا حتی حق شهروندی امریکایی ها نیز از بین برود به اندازه‌ای که حتی ایمیل‌ها، فیس‌بوک و تلفن‌های آنها چک می‌شود در حالی که دولت آمریکا مدعی بود که قصد دارد دموکراسی را به تمام دنیا صادر کند.

11 سپتامبر کاتالیزور تاریخ بود و باعث شد تا وقایعی چون جنگ سرعت بگیرد

من اولین بازمانده‌ی 11سپتامبر هستم که به ایران سفر کرده‌ام. 11 سپتامبر کاتالیزور تاریخ بود و باعث شد تا وقایعی چون جنگ سرعت بگیرد. من از این که راجع به این واقعه فیلم‌های احساسی می‌سازند در حالی که هنوز واقعیت آن مشخص نشده است واقعا ناراحتم. هالیوود به من پیشنهاد داد تا برای ساخت فیلمی درباره 11سپتامبر با آنها همکاری کنم اما دولت سؤالات من را جواب نداد.

کارگردانان برای شروع در هالیوود مستقل عمل می‌کنند اما برای ادامه فعالیت و برای به دست آوردن حمایت مالی و انتشار محصولات و تبلیغات برای آنها باید طبق خواسته‌های آنها عمل کنند و بنابراین خلاقیت آنها از بین می‌رود.

آمریکا دین و فرهنگ را نمی‌فهمد، آمریکا انقلاب اسلامی را نمی‌فهمد. فشاری که آمریکا به ایران می‌آورد به خاطر منافع ژئوپلتیک ایران است. منافع آنها استراتژیک و اقتصادی است.

رسانه‌ها مسلمانان را خیلی بد نشان می‌دهند و من این هجمه‌ی رسانه‌ای را درک می‌کنم چون خودم اهل آمریکای لاتین هستم و رسانه‌ها ما را عامل خرید و فروش مواد مخدر و مفسد می‌دانند.

تنها مشکلی که در ایران دیدم ترافیک هایش بود

من عاشق ایران و مردم ایران هستم و دوست دارم بازهم به این کشور سفر کنم. تنها مشکلی که در ایران دیدم ترافیک هایش بود!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.