پنج‌شنبه 07 فوریه 13 | 16:15
ساواکی‌ها از اندرزگوی دست‌خالی هم می‌ترسیدند

ناگفته‌هایی از لحظه شهادت شهید اندرزگو

«اندرزگو اصلاً مسلح نبود! بعد از شهادت اندرزگو با تیم اعزام شده از سوی ساواک درگیر شدم که چرا بدون هماهنگی با من به اندرزگو حمله کردند، ساواکی‌ها از اندرزگوی دست‌خالی هم می‌ترسیدند.»


پنجمین قسمت از مستند کمیته مشترک به ناگفته‌هایی از زبان «امیدیان» سرتیم دستگیری شهید اندرزگو می‌پردازد.

امیدیان که در رژیم پهلوی از کلاه‌سبز‌های ارتش بوده و برای مقابله با عوامل خرابکار در سطح شهر تهران در کمیته مشترک ماموریت یافته بود، ضمن شرح لحظه به لحظه شهادت شهید اندرزگو برای اولین بار از غیرمسلح بودن شهید پرده بر می‌دارد.

 شهید اندرزگو

وی که پس از پیروزی انقلاب در دادگاه‌های انقلاب حاضر و تبرئه شد، در بخش‌هایی از صحبت‌های خود شهادت شهید اندرزگو را به صورت مستند و با حاضر شدن در محل شهادت اینگونه روایت می‌کند: «اندرزگو اصلاً مسلح نبود! بعد از شهادت اندرزگو با تیم اعزام شده از سوی ساواک درگیر شدم که چرا بدون هماهنگی با من به اندرزگو حمله کردند، ساواکی‌ها از اندرزگوی دست‌خالی هم می‌ترسیدند.»

گفتنی است مجموعه کمیته مشترک کاری مشترک از مؤسسه راهبردی دیده بان و شبکه سوم سیما است که برای اولین بار به تشریح جنایت های رژیم منحوس پهلوی و سبوعیت‌های ساواک از زبان شکنجه‌گران می‌پردازد و امشب پنجمین قسمت از آن ساعت 22:15 از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: