چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
یکشنبه ۲۲ بهمن ۹۱ | ۱۴:۲۲

سخنرانی لاریجانی در قم ناتمام ماند

سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع راهپیمایان سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در حرم حضرت معصومه(س) به علت شعارهای معترضین ناتمام ماند.


لاریجانیسخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع راهپیمایان سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در حرم حضرت معصومه(س) به علت شعارهای عده‌ای ناتمام ماند.

 دکتر علی لاریجانی در حرم مطهر حضرت معصومه(س) در جمع مردم شرکت کننده در راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در قم به سخنرانی پرداخت.

نماینده مردم قم در مجلس در حالی سخنرانی خود را شروع کرد که شعارهای “بصیرت بصیرت” و برخی شعارهای دیگر این سخنرانی را با اختلال مواجه کرده بود.

رئیس مجلس در ابتدای سخنان خود بدون توجه به شعارهای معترضان در مجلس به سخنرانی خود که از قبل آماده کرده و مکتوب بود ادامه داد. در حالی که رفته رفته بر صدای شعاردهندگان افزوده می‌شد، صدای لاریجانی به سختی از پشت تریبون شنیده شد.

لاریجانی در ابتدا گفت: امروز روز بزرگ و از ایام الله و روزی است که مصداق آیه «جاء الحق و ذهق الباطل» است.

وی افزود: در سال 57 نظام ضد اسلامی و دیکتاتوری طاغوت توسط ملت ایران از بین رفت و جمهوری اسلامی با رهبری حکیمانه امام راحل پدید آمد که از آن به عنوان زلزله سیاسی قرن یاد می‌شود.

در این حین بخشی از جمعیت بر شدت شعارهای خود اضافه کردند و شعارهای «خواص بی بصیرت» سر دادند و حتی اشیائی به سمت جایگاه سخنرانی رئیس مجلس پرتاب شد.

در این شرایط حلقه محافظان لاریجانی در جایگاه تنگ تر شد و آنها از رئیس مجلس خواستند تا سخنرانی خود را متوقف کند، اما لاریجانی برای ادامه صحبت هایش اصرار داشت.

وی در واکنش به اعتراضات برخی از حاضرین گفت: امروز روز 22 بهمن و روز مبارکی است و روزی است که باید با رهبر معظم انقلاب بیعت کنیم و نباید با اینگونه اقدامات این جشن بزرگ را خدشه دار کنیم.

در ادامه وقتی حاضرین و معترضین در شبستان به سمت محل جایگاه سخنرانی حرکت کردند محافظان لاریجانی وی را که دیگر نماینده مردم قم در مجلس و استاندار قم همراهی می‌کردند به سمت پشت جایگاه هدایت کردند.

خبرنگار مهر حاضر در این مراسم گزارش می دهد که گروهی از معترضان به رئیس مجلس هم اکنون در خیابان پشت شبستان حرم مطهر حضرت معصومه(س) تجمع کرده اند و به سر دادن شعارهایی علیه لاریجانی پرداختند.

در همین رابطه سایت خبری مجلس با سازماندهی خواندن اعتراضات به لاریجانی اینطور نوشت: صبح امروز در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر مقدس قم عده اندکی که مشخص بود از قبل سازماندهی شده بودند ، تلاش کردند با برخی شعارها علیه رئیس مجلس مانع سخنرانی دکتر لاریجانی در مراسم شوند و در مراسم باشکوه گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی در شهر مقدس قم ایجاد آشوب کنند.

 1. حامد
  ۲۲ بهمن ۱۳۹۱

  آقاجان! بنده اونجا بودم.
  نمیدونم تا کی میخواید و میتونید مردم رو نفی کنید. چرا مینویسید “عده ای” در اعتراض شعار دادن؟ همه ی مردم توی شبستان یکصدا و با هم این کارو کردن. تنها چند تا پیرمرد که کنار دیوار تکیه داده بودن بلند نشدن؛ بقیه ملت همه بلند شدن و شعار دادن عزیز من.
  در این بین در پی اصرار جناب لاریجانی بر سکوت جمعیت و ادامه سخنرانیش، حدود 10 – 15 تا کفش و حتی تعدادی مهر هم به سمتش اومد که دیگه حساب دستش اومد که اینجا جاش نیست و رفت.
  اگه بصیرت مردم قم رو نادانی میدونید و بصیرتشون رو انکار میکنید، بکنید. این نظرشماست و به اختلاف نظر شما و مردم برمیگرده. ولی انکار خود مردم دیگه به اختلاف رای ربطی نداره دوستان رجایی.

  • javad
   ۲۲ بهمن ۱۳۹۱

   اون عده غلط زیادی کردن در روز 22 بهمن جنحال راه انداختن ، خوراک برای ضد انقلاب درست کردن

  • حامد
   ۲۳ بهمن ۱۳۹۱

   گفتم اگه با کار مردم قم مخالفی میتونی بگی غلط کردن ولی نمیتونید بگید “عده ای” ، “برخی” یا حتی در برخی از رسانه ها “100” نفر از راهپیمایان. چون همه ملت توی شبستان یکپارچه این کارو کردن.
   من میگم اگه مردمو قبول ندارید نداشته باشید. ولی مردم رو انکار نکنید.
   به نظر من که این توبه مردم قم بود از گناه رایی که پارسال به یکی دادن.

  • حامد
   ۲۳ بهمن ۱۳۹۱

   ببین عزیز من.
   میرحسین هم سال 88 میتونست بگه رای مردم رو اشتباه میدونم. این ایرادی نداره. بالاخره هرکسی یه نظری داره. ولی حق نداشت وجود 25 میلیون آدم رو انکار کنه.
   اینجا هم حرف من سر اینه.

 2. حامد
  ۲۲ بهمن ۱۳۹۱

  ببخشید، قاطی کردم. دوستان تریبونی!

 3. fathi
  ۲۲ بهمن ۱۳۹۱

  بالاخره اشتبا از کیه لاریجانی یا احمدی نزاد؟؟؟

 4. سلام
  ۲۲ بهمن ۱۳۹۱

  با سلام همه اینها نشانه نهادینه شدن! اخلاق در جامعه اسلامی است. مسلمانان بپا خیزید!

 5. را
  ۲۲ بهمن ۱۳۹۱

  اگه تعدادشون کم بود بلایی که سر ۴ تا از دانشجویان این مملکت اومد٬میاوردن.
  من می ترسم اسممو کامل بزنم

 6. حامد
  ۲۳ بهمن ۱۳۹۱

  موتلفه قم گفته باید ملتی که این کارو کردن محاکمه بشن!!!!!!!!!!!!!
  ببینیم موتلفه تا کی میخواد و میتونه جلوی مردم وایسه.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: