دوشنبه 11 فوریه 13 | 11:12

دستور رئیس‌جمهور درباره قیمت‌گذاری کالاها

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور در پی‌نوشت نامه‌ای با موضوع وظایف شورای رقابت به هیات دولت دستور داد، «ابلاغ دستورالعمل قیمت گذاری کالا‌ها بعهده شورای رقابت است و همه باید آنرا رعایت نمایند.»


قیمت گذاری خودرو طی هفته های اخیر به یکی از موضوعات اصلی رسانه‌ها و چالشی بین برخی دستگاه‌ها تبدیل شده بود و در حالی که وزارت صنعت و خودروسازان هر کدام خود را مسئول اصلی قیمت گذاری خودرو می دانستند، جمشید پژویان رئیس شورای رقابت در گفت‌وگوهای متعددی تاکید می کرد که وظیفه قیمت گذاری خودرو به واسطه بازار انحصاری آن بر عهده شورای رقابت است.

پژویان در یکی از گفت‌وگوهای اخیر خود به نامه ای اشاره کرده بود که بر اساس آن رئیس جمهور دستور داده است، قیمت گذاری با شورای رقابت است.

در پی این گفت‌وگو بر آن شدیم تا چندوچون این نامه را از پژویان پیگیری کند و در همین راستا مطلع شدیم که نامه‌ای در تاریخ 2 دی ماه سال جاری به شماره 191508 و با امضای سید حسن موسوی رئیس دفتر ریاست جمهوری درباره وظایف مرکز ملی شورای رقابت به اعضای هیات دولت ابلاغ شده است.

در ابتدای این نامه قید شده است: به استحضار ریاست محترم جمهور رسید و پی نوشت فرمودند:

بسمه تعالی

ابلاغ دستورالعمل قیمت گذاری کالاها بعهده شورای رقابت است و همه باید آنرا رعایت نمایند. مراقبت نمائید که در امور مرکز شورای رقابت،‌ دخالتی نشود که خلاف قانون خواهد بود.

کارگروه کنترل بازار در مصوبه جدیدی که توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد، شرکتهای داخلی سازنده خودروهای سبک را مجاز کرد، با هماهنگی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان نسبت به فروش خودرو به‌قیمت تجاری (قیمت حدفاصل قیمت بازار آزاد و قیمت محاسباتی با لحاظ کردن نرخ مبادله‌ای ارز که توسط سازمان مذکور تعیین و اعلام می‌گردد) اقدام نمایند.

این مصوبه با مخالفت شورای رقابت و برخی نمایندگان مجلس مواجه و مقرر شد طی هفته جاری در مجلس بررسی شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: