دوشنبه 11 فوریه 13 | 15:06

تبريز مقصد بعدی پايتخت ايران

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه مجلس برای انتقال پایتخت از تهران گفت: تبریز بعنوان مقصد بعدی پایتخت مطرح است.


زهره طبیب‌زاده نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تصمیم مجلس برای انتقال پایتخت از تهران گفت: من با این طرح موافق نیستم چراکه خیلی از بافت‌های شهری متناسب با پایتخت در تهران مهیا است و انتقال به جایی دیگر و ایجاد سازوکارهای جدید کار بسیار غلط است.

وی افزود: اگر تصمیم بر جلوگیری از ازدحام و شلوغی است باید سازوکار وروش دیگری از جمله سیاست‌های تشویقی به مهاجرت از تهران اجرایی شوند و ایجاد اشتغال در شهرهای دور از پایتخت، رسیدگی و اجرای عدالت اقتصادی در تقسیم امکانات اقتصادی و… برای استان‌ها مطلوب‌تر باشد

این عضو فراکسیون اصولگرایان در مجلس نهم همچنین تصریح کرد: اگر روند سیاست‌گذاری‌های غلط برای پایتخت جدید نیز ادامه یابد، پایتخت جدید سرنوشتی چون تهران را خواهد داشت.

طبیب‌زاده با اشاره به گزینه‌های پایتخت جدید ایران گفت: تبریز بعنوان پیشنهاد مطرح است.

گفتنی است؛ پیش از این نیز کولیوند از بررسی طرح فوق در کمیسیون‌های «امنیت ملی و سیاست خارجی»، «برنامه، بودجه و محاسبات»، «شورا‌ها و امور داخلی»، «‌صنعایع و معادن» و کمیسیون «عمران» خبر داده بود و گفته بود که به احتمال زیاد کمیسیون شورا‌ها، ‌کمیسیون اصلی بررسی‌کننده این طرح خواهد بود.

  1. فرزانه
    11 فوریه 2013

    ازون طرح‌هاست باز!
    این طرح‌ها رو کی مطرح میکنه واقعا؟!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: