شنبه 28 آگوست 10 | 15:12

احتمال جنگ رژيم صهيونيستي با لبنان و سوريه

در حالي كه دبيركل سازمان ملل هم اخيرا از بي ثبات بودن وضعيت نظامي و امنيتي در مرز لبنان با فلسطين اشغالي ابراز نگراني كرده است، برخي منابع خبري لبنان روز جمعه از قوت گرفتن احتمال وقوع جنگ ميان رژيم صهيونيستي و لبنان و حتي سوريه خبر دادند.


بيروت – در حالي كه دبيركل سازمان ملل هم اخيرا از بي ثبات بودن وضعيت نظامي و امنيتي در مرز لبنان با فلسطين اشغالي ابراز نگراني كرده است، برخي منابع خبري لبنان روز جمعه از قوت گرفتن احتمال وقوع جنگ ميان رژيم صهيونيستي و لبنان و حتي سوريه خبر دادند.

به گزارش ايرنا از بيروت، روزنامه هاي لبناني النهار و اللوا از مهم ترين منابع خبري بودند كه امروز جمعه به اين موضوع پرداخته و جزئياتي را در اين خصوص منتشر ساختند.
روزنامه ‘النهار’ در اين خصوص نوشت: مسؤولان بلند پايه غربي خطاب به مقامات رسمي كشورهاي عربي از جدي بودن احتمال جنگ جديد و بسيار سخت در آينده ميان لبنان و اسراييل و حتي سوريه خبر دادند.

النهار ادامه داد: اين مسؤولان غربي از مشخص كردن زمان شروع جنگ خودداري ولي تأكيد كردند كه جنگ آينده بسيار سخت تر و شديد تر از جنگ 33 روزه سال 2006ميلادي خواهد بود.
اين روزنامه لبناني به نقل از منابع مذكور افزود: جنگ آينده فقط ميان لبنان و رژيم صهيونيستي نخواهد بود بلكه شامل سوريه نيز خواهد بود و اسراييل براي حمله به پايگاه ها و تأسيسات نظامي سوريه برنامه ريزي خاصي انجام داده است.

النهار در ادامه اين نقل قول ها نوشت: رژيم صهيونيستي و كشورهاي غربي، سوريه را به مجهز كردن حزب الله به تجهيزات جنگي و موشك هاي پيشرفته متهم مي كنند و همچنين مدعي هستند كه اين كشور لبناني ها را به مبارزه با اسراييل تشويق مي كند.

اين روزنامه لبناني در پايان نوشت: اسراييل در جنگ آينده قصد دارد با اشغال اراضي لبنان و باقي ماندن در اين كشور و ايجاد كنترل شديد مرزي، مانع ورود سلاح از سوريه به حزب الله و ساير سازمان هاي فلسطيني شود.

روزنامه اللواء لبنان هم با اشاره به ديدار اخير دستيار معاون ‘جرج ميچل’ فرستاده ويژه دولت آمريكا به خاورميانه با فرمانده ارتش لبنان در بيروت، از تمايل اسرائيل براي حمله به تاسيسات زيربنايي ارتش لبنان خبر داد و افزود: فردريك هاف در ديدار 18 مرداد خود با فرمانده ارتش لبنان، تصويري از يك تصميم نظامي مربوط به رژيم صهيونيستي را به وي ارائه كرده كه در آن طرح نابودي تمام تاسيسات زيربنايي ارتش لبنان شامل پادگانها و دفاتر آن مورد اشاره قرار گرفته است.

فردريك هاف ادامه داده است: اگر ارتش لبنان نتواند اوضاع را پس از ماجراي العديسه كنترل كند با عواقب عظيمي مواجه مي شود.

سفير ايران در لبنان:
جمهوري اسلامي ايران آماده تجهيز ارتش لبنان است
بيروت- ‘غضنفر ركن آبادي’ سفير جمهوري اسلامي ايران در لبنان بر آمادگي جمهوري اسلامي براي تجهيز ارتش لبنان تاكيد كرد.

به گزارش ايرنا از بيروت ، غضنفر ركن آبادي روز پنجشنبه در گفت وگو با تلويزيون nbn لبنان افزود: در ديدار با فرمانده ارتش لبنان و وزير دفاع اين كشور آمادگي براي كمك به ارتش لبنان اعلام شد.

اين اقدام پس از اعلام ‘ميشل سليمان’ رييس جمهوري لبنان مبني برآمادگي دريافت كمك نظامي براي ارتش لبنان صورت گرفت و سفير ايران بر ضرورت فعال كردن توافقنامه دفاعي مشترك و آمادگي ايران براي تجهيز ارتش لبنان تاكيد كرد.
ركن آبادي گفت: ايران در انتظار درخواست رسمي لبنان در اين خصوص است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.