یکشنبه 17 فوریه 13 | 10:47

ایجاد شبکه ماهواره‌ای برای مقابله با اسلام سیاسی

ارات در یکی دو سال گذشته، یعنی از زمان سقوط رژیم «حسنی مبارک» دیکتاتور سابق مصر که به قدرت گرفتن جنبش اخوان المسلمین و روی کار آمدن «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر منجر شد، با یک مشکل اساسی مواجه شده و آن قدرت گرفتن جنبش اسلامگرا در امارات است.


الغد العربیاخبار رسیده از لندن پایتخت انگلیس حاکی از آن است که طی چند روز گذشته یک شبکه ماهواره ای عرب زبان به نام «الغد العربی» (فردای عرب) راه اندازی شده که هدف از ایجاد چنین شبکه ای مقابله با اسلام سیاسی است.

گفته می شود هزینه های مالی این شبکه را به طور کامل کشور امارات متحده عربی تأمین کرده و پرداخته است. این شبکه علاوه بر لندن، در تعدادی از شهرهای دیگر جهان از جمله قاهره پایتخت مصر دفتر دایر کرده است.

بر اساس اطلاعات موجود، سازمان اطلاعات و امنیت امارات متحده عربی سیاست های کلی این شبکه ماهواره ای را تعیین خواهد کرد.

گفتنی است، امارات در یکی دو سال گذشته، یعنی از زمان سقوط رژیم «حسنی مبارک» دیکتاتور سابق مصر که به قدرت گرفتن جنبش اخوان المسلمین و روی کار آمدن «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر منجر شد، با یک مشکل اساسی مواجه شده و آن قدرت گرفتن جنبش اسلامگرا در امارات است.

از همین رو در این مدت، تعداد زیادی از فعالان سیاسی اسلامگرا بازداشت و روانه زندان شده اند. «ضاحی خلفان» رئیس پلیس دبی هم در طول این مدت بارها و بارها به طور مستقیم و غیر مستقیم جنبش اخوان المسلمین را مورد شدید ترین انتقادات و حملات قرار داده است.

در واقع امارات که اخوان المسلمین را به تلاش برای براندازی نظام امارات متهم کرده، از قدرت گرفتن اخوان به عنوان اسلامگرایان معتدل در جهان عرب نگران است زیرا این احتمال وجود دارد که در آینده ای نزدیک تعداد بیشتری از رژیم های عربی سقوط کند و قدرت در دست اخوان المسلمین بیفتند.

برخی اخبار موجود حاکی از آن است که هزینه این شبکه به طور مستقیم توسط شاهزاده «منصور بن زاید آل نهیان» برادر شیخ «محمد بن زاید آل نهیان» حاکم امارات متحده عربی پرداخت شده است.

گفته می شود «محمد دحلان» رئیس سابق سازمان اطلاعات و امنیت سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) که نزدیک به سه سال است از فلسطین فرار کرده و به امارات پناهنده شده، از مشاوران ارشد این شبکه به شمار می رود. او از سیاستمداران مخالف اسلامگرایی به شمار می رود. هنگامی که در فلسطین بود هم از مخالفان شدید جنبش حماس به شمار می رفت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: