دوشنبه 18 فوریه 13 | 09:28

بی‌بی‌سی اعتصاب کرد

کارکنان بی بی سی از تصمیمات نادرست مدیران این نهاد اتخاذ می کنند ، سرخورده شده و به خشم آمده اند در اعتراض به تعدیل نیرو در این سازمان رسانه ای دست از کار کشیدند .


کارکنان بنگاه سخن پراکنی بی‌بی سی از دقایق اولیه امروز دوشنبه به وقت انگلیس اعتصابی بیست و چهار ساعته را آغاز کردند.

این اعتصاب که در پخش برخی از برنامه‌های رادیو- تلویزیونی بی‌بی سی وقفه ایجاد می‌کند، در اعتراض به تعدیل نیرو در این سازمان رسانه‌ای صورت می‌گیرد.

کارکنان بی‌بی سی در پاسخ به فراخوان اتحادیه ملی روزنامه نگاران انگلیس و پس از آن تصمیم به اعتصاب گرفتند که مذاکره برای جلوگیری از تعدیل نیروی سی نفر از کارمندان به نتیجه نرسید.

نه نفر از کارمندانی که کار خود را از دست خواهند داد در رادیو «بی‌بی‌سی اسکاتلند» فعالیت می‌کنند و بقیه آنان در «فایو لایو»، «شبکه آسیایی» و «بخش بین الملل» بی‌بی سی مشغول به کارند.

به گفته میشل استن استریت، دبیر کل اتحادیه ملی روزنامه نگاران انگلیس، اقدام به اعتصاب کارکنان بی‌بی سی در دفاع از فرصت‌های شغلی و کیفیت روزنامه نگاری در این بنگاه سخن پراکنی صورت می‌گیرد.

وی تاکید کرد کارکنان بی‌بی سی از تصمیمات نادرستی که مدیران این سازمان اتخاذ می‌کنند، سرخورده شده و به خشم آمده‌اند؛ تصمیماتی که شماری از کارکنان را به ترک مشاغل مجبور کرده و خبرنگاری حرفه‌ای را به خطر می‌اندازد.

بر اساس آماری که از سوی اتحادیه ملی روزنامه نگاران انگلیس منتشر شده است، موسسه بی‌بی سی از سال دو هزار و چهار تاکنون، هفت هزار فرصت شغلی را از دست داده است و گفته می‌شود تا سال دو هزار و هفده، دو هزار فرصت شغلی دیگر نیز حذف خواهد شد. مدیران بی‌بی سی تلاش می‌کنند در تولید برنامه‌های خود از هزینه‌ها بکاهند

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: