دوشنبه 18 فوریه 13 | 16:53

بشار اسد: فردا از آن ماست

رئیس‌جمهوری سوریه در دیدار با جمعی از سیاستمداران لبنانی تاکید کرد: فردا از آن ماست و سوریه اراده پیروزی بر توطئه‌ها علیه این کشور را دارد.


روزنامه السفیر لبنان امروز (دوشنبه) در خبری اعلام کرد که بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در میان جمعی از سیاستمداران لبنانی اعلام کرده است که به توانایی کشورش برای پیروزی در جنگ علیه گروه‌های مسلح ایمان دارد.

روزنامه السفیر در ادامه بدون اشاره به نام سیاستمداران لبنانی حاضر در این نشست عنوان داشت: اسد تاکید کرده است «چه بودیم و چه شدیم. من مطمئنم که فردا از آن ماست و سوریه توانایی و اراده پیروزی بر توطئه‌ها را دارد.»

اسد همچنین افزود: ما به حتمی بودن پیروزیمان ایمان داریم ومطئنیم که پیروزی سیاسی و نظامی کسب خواهیم کرد. این مسائل به این معنا نیست که همه چیز به پایان رسیده است.

رئیس‌جمهوری سوریه در ادامه گفت: همچنان مشغولیت‌های زیادی را در خصوص سیاست و نیز در عرصه رویارویی با گروه‌های تروریستی مسلح و گروه‌های تفکیری داریم. قدرت ما به یک نفر یا چند تن محدود نمی‌شود و کسانی که این چنین تصور می‌کنند در خطا هستند. آن‌ها همه مردم سوریه نیستند بلکه باید بگویم در مقابل مردم با کفایت و صادق و مخلصی هستند که اکثریت مردم سوریه را تشکیل می‌دهند.

وی افزود: آیا کسی می‌تواند بگوید چطور دیپلماسی سوریه به رغم پیشنهادات فریبنده‌ای که به سفیران، کنسولگری‌ها و کارمندان مختلف آن در کشورهای جهان شده است توانسته خود را حفظ کند. درشماری از کشور‌ها به کارمندان و دیپلمات‌های سوری میلیون‌ها دلار پیشنهاد شده اما آن‌ها به حقوق کم خود راضی شده و با این پیشنهاد‌ها مخالفت کردند و این بزرگ‌ترین دلیل بر پایبندی آن‌ها به کشورشان است.

پیش‌تر دو تن از سفیران سوریه از جمله نماینده سوریه در عراق و امارات در سال ۲۰۱۲ جدایی خود را از نظام حاکم اعلام کردند.

کاردار سوریه در لندن نیز که بالا‌ترین مقام دیپلماتیک سوریه در لندن بود استعفای خود را تقدیم کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: