چهارشنبه 20 فوریه 13 | 09:50

اقدام صهیونیست‌ها در مقابله با آزادی رسانه‌ها

میشل دو روزن مالک شرکت خدمات ماهواره ای یوتل‌ست، در ادامه اقدامات مخرب خود بر ضد آزادی رسانه ها به شرکت نایل‌ست دستور داده تا پخش شبکه پرس تی وی ایران را قطع کند.


میشل دو روزن مالک صهیونیست شرکت یوتل ست به شرکت نایل ست دستور داده است تا پخش برنامه های شبکه انگلیسی زبان پرس تی وی را قطع کند.

“ادواردو سیلوریو” دبیر شرکت خدمات ماهواره ای یوتل ست در نامه ای به مقام های شرکت نایل ست از آن ها خواسته است تا پخش برنامه های شبکه ایرانی از جمله پرس تی وی را قطع کند.

در بخشی از این نامه آمده است: ما بار دیگر از شما تقاضا می کنیم تا 48 ساعت پس از دریافت این نامه، پخش برنامه های شبکه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را متوقف کنید. این نامه در واکنش به مخالفت شرکت نایل ست در قطع برنامه های پرس تی وی، نوشته و ارسال شده است.

در دسامبر 2012 میلادی، یک تحلیلگر امور اطلاعاتی آمریکا در این رابطه تاکید کرد، شرکت ماهواره ای یوتل ست شرکتی است که دستور کار آن مدت زمان زیادی است که از سوی گروه های افراطی و تندروی اسرائیلی دیکته و تعیین می شود.

گوردون داف در مصاحبه با پرس تی وی تصریح کرد: یوتل ست یک شخص است نه یک شرکت. یوتل ست می گوید یک شرکت اروپایی است ولی این شرکت در حقیقت اسرائیلی است. میشل دو روزن که مالک و رئیس شرکت یوتل ست است، ظاهرا یک فرانسوی است ولی در اصل یک شهروند اسرائیلی است. یوتل ست شرکتی است با سهامداران اسرائیلی .یوتل ست برای مدت زمان طولانی است که برنامه ها و دستور کار آن از سوی گروه های افراطی و تندروی اسرائیلی،ملی گرایان افراطی نظامی از رژیم لیکودیست، دیکته می شود.

یوتل ست در 15 اکتبر 2012 میلادی نیز به شرکت خدمات رسانه ای آرکیوا دستور داد تا پخش برنامه های چندین شبکه ماهواره ای ایران از جمله پرس تی وی را متوقف کند.

در تنها بیانیه این شرکت آمده است، این تصمیم بر اساس تحریم های شورای اتحادیه اروپا و تایید اداره پخش رسانه ای فرانسه گرفته شده است ولی سخنگوی اتحادیه اروپا در مصاحبه با پرس تی وی تاکید کرد، این تحریم ها شامل چنین مواردی نمی شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: