پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
پنج شنبه ۰۳ اسفند ۹۱ | ۱۹:۳۸

عباسیان:رهبری توصیه کردند سینماگران حواشی را کنار بگذارند

محمدرضا عباسیان برگزیده جشنواره فیلم عمار گفت: مقام معظم رهبری توصیه کردند سینماگرانی که به اصول انقلاب اعتقاد دارند اما روابطشان دچار چالش شده است، حواشی را کنار بگذارند.


«محمدرضا عباسیان» دبیر سی ‌و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر و برگزیده جشنواره مردمی فیلم عمار در خصوص دیدار اخیر برگزیدگان جشنواره فیلم عمار گفت: تقریباً 21 سال پیش توفیق داشتم که خدمت حضرت آقا برسم که شیرینی آن همیشه همراهم بوده، به نظرم این اتفاق بسیار مهمی بود که هم کارگردانان سینما هم مستندسازان خدمت حضرت آقا برسند.

عباسیان افزود: حس و حال جلسه خیلی صمیمانه بود و اینکه حضرت آقا فرصت دادند که هر عزیزی که درخواست داشت صحبت کند غیر از آن‌هایی از قبل تعیین شده بودند با وقت کامل صحبت کنند، حالا بماند که فرصت ما برای شنیدن فرمایشات حضرت آقا کم شد، ولی به هر حال اینکه ایشان اجازه دادند عزیزان نکاتشان را بیان کنند به نظرم این نکته بسیار مهمی بود.

محمدرضا عباسیان

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع سینماگران گفت: اشراف حضرت آقا به سینما و به همه جوانب و جزئیات آن بسیار بالا بود که این موضوع برای من به عنوان یکی از مدیران سینمایی مملکت شگفت‌آور بود، ایشان تا این حد جوانب سینما را هم به لحاظ تئوریک و هم به لحاظ ادبیات سینما در نظر داشتند و از سینمای غرب هم اطلاعات بسیاری داشتند، حتی از بسیاری از آدم‌هایی که ادعای سینمایی دارند و منتقد سینما هستند بالاتر بود که خیلی اعجاب‌برانگیز بود.

دبیر سی‌ و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با اشاره به نکات مطرح شده از سوی رهبر انقلاب خاطرنشان کرد: اهم نکات ایشان درباره بحث کیفیت در کنار محتوا بود، ایشان بیان بسیار زیبایی داشتند و مثالی زدند که در حوزه علمیه علمایی هستند که مطالب بسیار خوبی می‌گویند اما بیان خوبی ندارند و خیلی هم طلبه ندارند و مثال ایشان برای این بود که اگر می‌خواهیم محتوای خوبی ارائه دهیم بیان و کیفیت ارائه برای جذابیت بسیار حائز اهمیت است و به نظرم در فرمایشات ایشان بسیار نکته درخشانی بود.

عباسیان تصریح کرد: نکته بعدی اشاره ایشان به موضوعات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، فلسطین و بیداری اسلامی بود و این چهار نکته‌ای بود که ایشان تأکید فرمودند و به نظرم این‌ها بسیار اهمیت دارند و چراغ راه هستند که این چهار موضوع تأکید شده از سوی رهبر با این نگاه کیفی که ایشان دارند و طوری که مردم استقبال کنند راه‌گشاترین رهنمود است.

وی ادامه داد: ایشان در دو نکته دیگر فرمودند کسانی که در حوزه‌های دینی و انقلابی کار می‌کنند مجاهدت می‌کنند که به نظرم این حکم فتوا را دارد و جهاد است.

وی در پایان گفت: فرمایشی که مقام معظم رهبری داشتند که عزیزان سینماگری که به اصول انقلاب اعتقاد دارند اما روابطشان دچار چالش شده است، این حواشی را کنار بگذارند و به نظرم این درخواست و فرمان رهبری بود و تصور من این است که همه عزیزانی که منظور نظر ایشان بودند و خودشان هم می‌دانند چه کسانی هستند، باید این رقابت و اختلافات جزیی که متاسفانه به وجود آمده بین طیف انقلابی و حزب الهی سینما را کنار بگذارند تا بتوانند فرمایشات حضرت آقا را در حوزه سینما جامه عمل بپوشانند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: