چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
جمعه ۰۴ اسفند ۹۱ | ۲۰:۲۴

فیاض: در جلسه با رهبری رابطه دین و سینما آشکار شد

رهبری بحث جامع و مفصلی را درباره سینما و هرآنچه که به آن مربوط می‌شود فرمودند. بحث‌هایی مانند تاریخ و سینما، سیاست و سینما، هنر و سینما، جفرافیا و سینما، آنقدر این بحث‌ها دقیق، کامل و جامع بود که همه ما مهیج، دربرابر ایشان نشسته بودیم.


ابراهیم فیاض«ابراهیم فیاض» با اشاره به دیدار مسئولان جشنواره مردمی فیلم عمار با مقام معظم رهبری که اول اسفند ماه، برگزار شد، گفت:رهبری بحث جامع و مفصلی را درباره سینما و هرآنچه که به آن مربوط می‌شود فرمودند. بحث‌هایی مانند تاریخ و سینما، سیاست و سینما، هنر و سینما، جفرافیا و سینما، آنقدر این بحث‌ها دقیق، کامل و جامع بود که همه ما مهیج، دربرابر ایشان نشسته بودیم.

وی در ادامه افزود: رهبری سینما را تبیین فرمودند و گفتند که سینما چارچوبی خاص دارد. ایشان از چارچوب سینما به هفت جوش یاد کردند. من فکر می‌کنم تعبیر ایشان از هفت جوش این بود که سینما همه هنر‌های دیگر را در بر می‌گیرد. ایشان با صحبت‌هایشان در نهایت به رابطه دین و هنر رسیدند و این رابطه را آشکار کردند. ایشان در باب رابطه دین و هنر به لزوم شرکت حوزه علمیه در حوزه سینما تاکید کردند.

فیاض در انتها گفت: رهبری به زمان کار‌های هنری خیلی تاکید داشتندو ایشان فرموند، با عجله نمی‌توان کار هنری خوبی تولید کرد. باید صبر و حوصله به خرج داد. ایشان حرکت هنری در کشور را رو به جلو خواندند و گفتند، شرط این حرکت دور بودن از حاشیه‌هاست.

ابراهیم فیاض استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران است که در دومین دوره جشنواره عماریکی از داوران آن بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: