شنبه 23 فوریه 13 | 12:41
گلریز:

آثار شاهنگیان بوی معنویت و عرفان می‌دهد

محمدگلریز با بیان اینکه آثار شاهنگیان بوی معنویت و عرفانیت می دهد گفت: شاهنگیان در زمینه موسیقی آینی و اهل بیت نیز آثاری بسیار خوبی دارد.


به گزارش تریبون مستضعفین محمدگلریز درباره حمید شاهنگیان، نوازنده و آهنگساز انقلابی در آستانه مراسم نکوداشتش گفت: شاهنگیان یکی از آهنگسازان خوب کشور به شمار می رود و از شخصیت والایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه شاهنگیان اولین کسی بود که قبل از انقلاب سرود ساخت، بیان داشت: اولین ترانه ای که شاهنگیان سرود، «خمینی ای امام» بود و «برخیزید» سرود بعدی وی است.

این خواننده انقلابی ادامه داد: شاهنگیان یکی از بانیان ساخت سرودهای انقلابی در کشور است و سرودهای وی به عنوان راهکاری برای ساخت سرودهای انقلابی به حساب می آید.

نکوداشت حمید شاهنگیان

محمد گلریز افزود: قبل از انقلاب راه و روش روشنی برای سرودن وجود نداشت و ما نمی دانستیم برای سرودهای انقلابی چه کار باید انجام دهیم.

وی اظهار داشت: شاهنگیان همانند نامش در عرصه سرودهای انقلابی پیشگام بود.

این خواننده کشورمان با بیان اینکه شاهنگیان شخصیت مقتدر و بزرگی دارد، گفت: شاهنگیان در رابطه با موسیقی نیز بسیار مقتدر عمل می کند و از نظر شخصیت انسانی، شخصیت بسیار والایی دارد.

گلریز با بیان اینکه شاهنگیان در مقاطع مختلف مسئولیت موسیقی کشور را بر عهده داشت، بیان داشت: وی سهم بسزایی در رابطه با موسیقی انقلاب داشته و کارهای ارزنده ای انجام داده است.

وی با بیان اینکه آثار شاهنگیان بوی معنویت و عرفان می دهد، افزود: وی در زمینه موسیقی آینی و اهل بیت نیز آثار فاخری دارد.

این خواننده کشورمان در پایان خاطر نشان کرد: باید خیلی زودتر از اینها از شاهنگیان تجلیل می شد و به هر حال همین که یک سازمان در این زمینه کار می کند، امیدوارم قطره ای باشد در برابر آثار شاهنگیان.

گفتنی است مراسم نکوداشت حمید شاهنگیان، نوازنده و آهنگساز سرودهای انقلابی، با عنوان «بانگ بیداری» به همت سازمان هنری رسانه ای اوج و خانه سرود انقلاب اسلامی، دوشنبه 7 اسفندماه ساعت16 در کافه نخلستان واقع در خیابان آیت ا… طالقانی، خیابان برادران مظفر شمالی، پلاک98 برگزار می شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: