یکشنبه 24 فوریه 13 | 23:52
سردار حاجی زاده عنوان کرد

جزئیات جدید از شکار آرکیو 170 و پهپاد ایوب حزب الله

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه گفت:‌ رژیم صهیونیستی می‌گوید پهپاد ۶۰ الی ۷۰ کیلومتر در فضای اسرائیل پرواز کرد در حالی که پهپاد ۴۰۰ کیلومتر در فضای رژیم صهیونستی پرواز داشت.


خبرگزاری فارس: زدن و نشاندن پهپادها از مطالبه جدی رهبر انقلاب بودسردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با اشاره به اهمیت موضوع پهپادها اظهار داشت: در گزارش‌هایی که خدمت مقام معظم رهبری می‌بردیم مطالبه جدی ایشان موضوع پهپادها بود ایشان تأکید داشتند که پهپادها دیده نمی‌شود ولی اطلاعات را جمع‌آوری می‌کنند که در همین راستا زدن آنها و نشاندن آنها جزو مطالبات جدی مقام معظم رهبری از فرماندهان بود.

حاجی‌زاده ادامه داد: در چندین مرحله هم موفق شدیم این کار را انجام دهیم و با پهپادهای اسکن ایجل و شادو مقابله کردیم.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه تأکید کرد: در سال‌های 2009 و 2010 متوجه شدیم آمریکا پهپادهای جدیدی را وارد منطقه کرده و ما اطلاعات زیادی از آنها نداشتیم ما پریدیتورها را می‌شناختیم اما راجع‌به آرکیو 170 تنها دو صفحه اطلاعات در اینترنت موجود بود.

وی خاطرنشان کرد: در هر صورت ما توانستیم پی ببریم که این پهپادها در پایگاه قندرهار نگهداری می‌شوند و حتی محل آشیانه آنها را شناسایی کردیم.

حاجی‌زاده خاطرنشان کرد:‌ زمانی که آرکیو 170 وارد کشورمان شد در بردسکن آن را تحت کنترل خودمان درآوردیم و در شمال طبس به زمین نشاندیم.

سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در بخش دیگری از سخنانش در مستند شکار طبس با اشاره به پهپاد ایوب گفت: اسرائیلی‌ها باورشان نمی‌شد که ایران توانایی تولید فناوری این پهپاد را داشته باشد و می‌گفتند تنها آلمانی‌ها به این فناوری دسترسی دارند.

وی افزود: آنها اعلام کردند که این پهپاد 60 الی 70 کیلومتر وارد فضای رژیم صهیونیستی شده اما این پهپاد 400 کیلومتر در فضای رژیم صهیونیستی پرواز کرد.

حاجی‌زاده تأکید کرد:‌ فناوری این پهپاد به گونه‌ای بود که می‌توانست بدون اینکه صهیونیست‌ها متوجه شوند برود و عملیات خود را انجام دهد و برگردد که تجربه آنها را به کرات دیده بودیم.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه ادامه داد:‌به نظر من حزب‌الله از عمد مسیر پهپاد را به گونه‌ای طراحی کرد که از مقابل دوربین بالن‌های رژیم صهیونیستی که هم حزب‌الله و هم ما اطلاعات آنها را داریم عبور کند تا به نتیجه مطلوب خود برسد که به نظر من رسید.

  1. هادی فیروزمندی
    26 فوریه 2013

    این متن صحبت های ایشونه تو مستند «شکار طبس» که یکشنبه شب از شبکه 3 پخش شد.
    به نظرم گفتگو با عوامل این مستند که تولید مرکز مستند سفیر میتونه جالب باشه.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: