جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۰۷ اسفند ۹۱ | ۰۹:۵۴

شاه‌حسینی: شهید علم‌الهدی به من آبرو داد

کارگردان فیلم «زیبا تر از زندگی» گفت: این ترس در من وجود داشت که نکند فیلم در شان شهید علم‌الهدی نباشد اما وقتی فیلم در جشنواره اکران شد، آبرویی را که از شهید علم الهدی خواسته بودم دوباره به من بخشید.


انسیه شاه حسینی در حاشیه اختتامیه نخستین جشنواره فیلم فجر در استان قم، با اشاره به اینکه خوشبختانه استقبال مردمی خوبی از فیلم «زیباتر از ز زندگی» صورت گرفت، اظهار کرد: در اکران‌های مردمی حضور پیدا کردم و از نزدیک نظرات مردم را شنیدم و شکر خدا فیلم با مردم ارتباط برقرار کرد.

وی بیان کرد: بسیجیان زمان دفاع مقدس و کسانی که شهید علم‌الهدی را می‌شناختند از تولید «فیلم زیباتر از زندگی» تشکر می‌کردند و می‌گفتند با این فیلم یاد شهید علم الهدی زنده شده است.

*آبرویی که شهید علم الهدی به شاه حسینی بخشید

کارگردان فیلم «زیبا تر از زندگی» با تاکید بر اینکه خانواده شهید علم الهدی از فیلم «زیباتر از زندگی» راضی بودند و آن را با ارزش می‌دانستند، اضافه کرد: هنگامی که کار را شروع کردم با توجه به کتاب‌هایی که در مورد شهید وجود داشت و نگاه جدیدی که من به شهید داشتم، این ترس در من بود که نکند فیلم در شان شهید ساخته نشود اما وقتی فیلم را برای خانواده شهید و فرمانده سپاه به نمایش گذاشتیم آنها تشکر کردند و خوشبختانه آبرویی که از شهید علم‌الهدی خواسته بودم به من بخشیده شد.

شاه‌حسینی در خصوص اینکه پیش از آغاز جشنواره عقیده داشت حامد کمیلی یکی از کاندیداهای بهترین بازیگر مرد خواهد بود تصریح کرد: به هر حال داوران نظرات متفاوتی دارند و شاید اگر گروه دیگری داور جشنواره بودند، حامد کمیلی در جمع کاندیداها حضور داشت.

*حامد کمیلی نقش باور پذیری ایفا کرد

وی با تاکید بر اینکه حامد کمیلی بازی متفاوت و نرمی در این فیلم داشت، تصریح کرد: با وجود اینکه حامد کمیلی شباهت ظاهری با شهید علم‌الهدی نداشت، اما خود خانواده شهید می‌گفتند از نظر حسی به شهید نزدیک شده و باور کرده بودند که گویا شهید علم‌الهدی است.

*«به کودکان شلیک نکنید» را سال آینده خواهم ساخت

کارگردان فیلم «زیباتر از زندگی» در خصوص کارهای آینده خود اظهار کرد: در حال نگارش فیلمنامه «به کودکان شلیک نکنید» هستم که نگاه جهانی و حال و هوای دفاع مقدسی دارد و تلاش می‌کنم تا در جشنواره سال آینده آن را ارائه کنم و از تمام کارهای گذشته‌ام هم بهتر باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: