دوشنبه 25 فوریه 13 | 13:52

پاتریوت‌ سالانه چقدر هزینه برای ترکیه دارد؟

وزیر دفاع ترکیه گفت: سامانه‌های ضد موشکی پاتریوت که توسط ناتو در مرز این کشور با سوریه مستقر شده‌اند، سالانه ۱۵ میلیون لیر (۸/۵ میلیون دلار) برای ترکیه هزینه در بر خواهد داشت.


به نوشته روزنامه تودی زمان، «عصمت ایلماز»، وزیر دفاع ترکیه طی روزهای اخیر همراه با «توماس دمزیر» و «جنین هنیس پلاسچارت»، همتایان آلمانی و هلندی خود به استان‌های «آدانا» و «قهرمان ماراش» در جنوب ترکیه سفر کرد تا از آتشبارهای ضد موشکی پاتریوت که توسط این کشور‌ها در ترکیه مستقر شده، بازدید کنند.

در طول این بازدید این مقامات گزارشی عملیاتی را از سوی فرماندهان سامانه‌های آلمانی و هلندی دفاعی پاتریوت دریافت کرده و همچنین با مقامات محلی ترکیه و افسران نظامی ملاقات کردند.

عصمت ایلماز با اظهار قدردانی از بابت حمایت آلمان و هلند گفت که از مشارکت ناتو به دنبال درخواست ترکیه برای تقویت سیستم ضد هوایی این کشور خرسند است.

وزیر دفاع ترکیه در پاسخ به سئوالی در خصوص هزینه استقرار سامانه‌های پاتریوت در ترکیه تاکید کرد که اشتراک عادلانه‌ای در زمینه هزینه‌ها انجام می‌شود.

وی گفت: ایجاد یک زیرساخت مسئولیت ترکیه است و دیگر هزینه‌ها مربوط به دیگر کشورهای دست اندرکار است. ما انتظار داریم که سالانه ۱۵ میلیون لیر صرف این سامانه‌ها کنیم.

آتشبارهای هلند در استان آدانا بوده و آتشبارهای آلمان در استان قهرمان ماراش مستقر شدند. آمریکا نیز دو سامانه پاتریوت را که در استان «غازی آنتپ» مستقر شده، فرستاده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: