دوشنبه 25 فوریه 13 | 14:25

جزییات دیدار مریم رجوی و طارق الهاشمی

یکی از اعضای جدا شده از گروهک تروریستی منافقین اعلام کرد که مریم رجوی به نمایندگی از این گروهک با معاون رئیس جمهور سابق عراق در آنکارا دیدار کرده است و به توافقات محرمانه ای با یکدیگر دست یافته اند.


«احمد حسن کامل» یکی از اعضای جدا شده از گروهک تروریستی منافقین از توافقات محرمانه مریم رجوی از سرکردگان گروهک تروریستی منافقین با طارق الهاشمی معاون رئیس جمهور سابق عراق در آنکارا خبر داد.

وی افزود: مریم رجوی و طارق الهاشمی هفته گذشته در آنکارا با یکدیگر دیدار کردند. به موجب این توافقات، طارق الهاشمی متعهد شد در صورتی که منافقین به نابودی دولت کنونی عراق کمک کنند وی اجازه خواهد این گروهک در خاک عراق باقی بماند. کامل در ادامه گفت: الهاشمی در این دیدار اعلام کرد که بقای دولت نوری المالکی به منزله پایان حضور منافقین در عراق است.

طارق الهاشمی به اتهام دست داشتن در حوادث تروریستی عراق تحت پیگرد قانونی قرار دارد. وی پس از صدور حکم بازداشت خود به ترکیه فرار کرده است و به طور غیابی از سوی دستگاه قضایی عراق به اعدام محکوم شده است.

گفته می‌شود مریم رجوی اخیرا با ارسال نامه‌ای به آمریکا از مقامات این کشور خواسته است که از اعتراضات در برخی مناطق سنی نشین عراق که با حمایت برخی کشورهای عربی و اسلامی منطقه انجام می‌شود حمایت کنند.

شایان ذکر است هیئتی از نمایندگان آمریکا ۱۷ فوریه یعنی ۴ ماه پس از خروج گروهک تروریستی منافقین از فهرست سازمان‌های تروریستی در پاریس با مریم رجوی دیدار کردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: