دوشنبه 25 فوریه 13 | 19:59

سپاه رزمایش سایبری برگزار می‌کند

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید در تمام محلات تهران تاکنون تابلوهایی از شهدای آن محله و در خانه‌های‌شان نصب شده که قرار است با همکاری‌های انجام‌شده بین سپاه و شهرداری تهران خانه شهید راه‌اندازی کنیم که از این خانه‌ها برای کارهای فرهنگی و تبلیغی آثار شهدا استفاده خواهد شد.


کاظمینیفرمانده سپاه محمّد رسول‌اللّه(ص) تهران بزرگ در نشست خبری یادواره 140 تن از فرماندهان و مسئولین واحد لشکر 27 محمّد رسول‌الله(ص) از برگزاری رزمایش بزرگ سایبری سپاه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

سردار محسن کاظمینی فرمانده سپاه تهران بزرگ در نشست خبری یادواره 140 تن از فرماندهان و مسئولین واحد لشکر 27 محمّد رسول‌الله(ص) گفت: تاکنون 4 یادواره در سطح تهران برگزار شده که اولین آن یادواره خورشید دوکوهه برای بزرگ‌داشت شهید حاج احمد متوسلیان بود.

وی ادامه داد: یادواره دوم ستارگان دوکوهه نام داشت که برای بزرگ‌داشت 3 فرمانده این لشکر، شهیدان همت، چراغی و عباس کریمی بود، این شهیدان پس از شهید متوسلیان به شهادت رسیدند.

فرمانده سپاه محمّد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ در همین زمینه افزود: یادواره سوم نیز علم‌داران دوکوهه نام داشت که این یادواره برای بزرگ‌داشت شهدا و جانشینان فرماندهان لشکر و مسئولین ستادی برگزار شد. این یادواره با هدف بزرگ‌داشت شهیدان دستواره، نوری و صالحی که جانشینان فرماندهی لشکر بودند، برگزار شد.

سردار کاظمینی تأکید کرد: یادواره چهارم طلایه‌داران دوکوهه نام داشت که این یادواره برای فرماندهان تیپ‌ها و همین‌طور شهید حاجی‌پور و سایر شهدای محوری که در لشکر بودند، برگزار شد.

وی تصریح کرد: یادواره پنجم نیز پرچم‌داران دوکوهه نام دارد که این یادواره برای بزرگ‌داشت فرماندهان گردان و مسئولین جانشین گردان‌ها برگزار شد. بر اساس تحقیقات انجام‌شده 140 شهید در سطح گردان‌ها در دوران دفاع مقدس داریم.

فرمانده لشکر 27 محمّد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ اظهار داشت: یادواره 140 نفر فرماندهان و مسئولین واحد لشکر 27 محمّد رسول‌الله در روز دهم اسفند و پس از نماز مغرب و عشا در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار می‌شود.

سردار کاظمینی ادامه داد: یکی از مهمترین برنامه‌های این یادواره رونمایی از 4 جلد کتاب از خاطرات و زندگی‌نامه فرماندهان و شهدای دفاع مقدس است.

وی در همین زمینه تصریح کرد: در این یادواره یک کتاب به‌روایت شهید همت و کاری از آقای موسوی بهزاد رونمایی می‌شود که در این کتاب تمامی مصاحبه‌ها و آنچه از این شهید بزرگوار ضبط شده پیاده شده و در این کتاب گردآوری شده است.

فرمانده سپاه محمّد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ تأکید کرد: 3 جلد کتاب دیگر برای فرماندهان شهید چراغی، کریمی و متوسلیان در این یادواره رونمایی می‌شود؛ البته کتاب‌های دیگری نیز در دست تهیه است که تا پایان سال 92 رونمایی می‌شود.

سردار کاظمینی اظهار داشت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که تا پایان سال آینده از تعداد 9 جلد کتاب با موضوع خاطرات شهدا و فرماندهان جنگ رونمایی کنیم.

وی در همین زمینه افزود: در حال حاضر سررسیدی با نام آسمانی‌ها از خاطرات 140 شهید و مسئولین واحدهای لشکر 27 محمّد‌ رسول‌الله در دوران دفاع مقدس تهیه شده که این سررسید به‌زودی بین مردم توزیع می‌شود که در این سررسیدها زندگی‌نامه و خاطرات فرماندهان شهید ذکر شده است.

فرمانده سپاه محمّد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ عنوان کرد: از حدود یک سال پیش برنامه‌ریزی‌ها برای این یادواره آغاز شده است به‌طوری‌که خاطرات این فرماندهان بر اساس مناطق تهران بزرگ و در مدارس مناطق بین دانش‌آموزان توزیع شده است.

سردار کاظمینی تأکید کرد: یادواره‌های گوناگونی تاکنون در سطح پایگاه‌های محل سکونت این شهدا در مناطق 22گانه تهران برگزار شده که در این مراسم از خانواده‌های شهدا نیز دعوت به‌عمل آمده است.

وی خاطرنشان کرد: همه ما می‌دانیم که محور اصلی دفاع مقدس بر دوش فرماندهان گردان‌ها بوده که برخی از آنها نیز از عملیات فتح‌المبین تا عملیات مرصاد جانانه مجاهدت کرده به شهادت رسیدند که بر این اساس اطلاعات کافی از این فرماندهان جمع‌آوری شده که قرار است این اطلاعات در قالب دو جلد کتاب منتشر شود.

فرمانده سپاه محمّد رسول‌الله تهران بزرگ در ادامه تصریح کرد: مستندی از خاطرات این شهید در حال تهیه است. تمثال شهدای این یادواره ساخته شده که در روز مراسم ضمن رونمایی از آنها، در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد.

سردار کاظمینی ادامه داد: یادواره پرچم‌داران دوکوهه تعداد شهدای هر گردان را در دوران دفاع مقدس به‌خوبی برای ما مشخص کرد به‌طوری‌که مشخص شده گردان ابوذر 4 شهید، گردان مسلم 5 شهید، گردان بلال 6 شهید، گردان میثم‌تمار 9 شهید، گردان تخریب 4 شهید تقدیم انقلاب کرده‌اند که اطلاعات آنها در یک جدول جداگانه کامل شده است.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اهداف برگزاری این یادواره گفت: امیدواریم با برگزاری این یادواره بتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه گسترش دهیم. زیرا معتقدم که این فرهنگ باعث پیروزی ما از ابتدای انقلاب تاکنون شده است.

دبیر ستاد یادواره شهدای دوکوهه تصریح کرد: برگزاری چنین یادواره‌هایی میثاقی با شهدا و امام شهیدان محسوب می‌شود و امیدوارم که همه ما بتوانیم ادامه‌دهنده یاد شهدا باشیم.

سردار کاظمینی افزود: یکی دیگر از اهداف این یادواره انتقال آرمان‌های امام و ارزش‌های انقلاب به نسل‌های سوم و چهارم پس از انقلاب است زیرا با برگزاری این یادواره‌ها می‌توانیم از این دوران اطلاعات کافی به جوانان ارائه کنیم تا آنها بتوانند مدافع انقلاب و اسلام باشند.

وی در ادامه اظهار داشت: همان‌طور که ملاحظه می‌کنید در تمام محلات تهران تاکنون تابلوهایی از شهدای آن محله و در خانه‌های‌شان نصب شده که قرار است با همکاری‌های انجام‌شده بین سپاه و شهرداری تهران خانه شهید راه‌اندازی کنیم که از این خانه‌ها برای کارهای فرهنگی و تبلیغی آثار شهدا استفاده خواهد شد.

فرمانده سپاه محمّد رسول‌الله تهران بزرگ در ادامه سخنانش به موضوع برگزاری رزمایش سایبری توسط سپاه اشاره کرد و افزود: مقدمات لازم برای برگزاری رزمایش بزرگ سایبری انجام شده که در آینده‌ای نزدیک این رزمایش برگزار خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: