سه شنبه ۰۸ اسفند ۹۱ | ۱۱:۴۵

توافق فیاض با تل‌آویو برای سرکوب تظاهرات

منابع عبری زبان از توافق نخست وزیر دولت موقت فلسطین با مراجع صهیونیستی برای سرکوب اعتراضات و تظاهرات در کرانه باختری خبر دادند که به دنبال شهادت شهید عرفات جرادات در نتیجه شکنجه‌های شدید در زندان‌های صهیونیستی آغاز شده است.


مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از رادیو عبری گزارش داد، ژنرال «ایتان دانگوت» مسوول هماهنگی امور دولت عبری در مناطق تحت اداره تشکیلات خودگردان فلسطین یکشنبه شب گذشته بار‌ها با سلام فیاض، نخست وزیر دولت موقت فلسطین تماس برقرار کرده و سرکوب تظاهرات فلسطینیان را در شهر‌ها و شهرک‌های مختلف کرانه باختری خواستار شد.

این منبع صهیونیستی همچنین گزارش داد که این تماس‌ها چند ساعت پس از ارسال نامه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس به تشکیلات خودگردان فلسطین صورت گرفت که در آن بر لزوم آرام سازی اوضاع کرانه باختری تاکید شده بود و به منظور ترغیب تشکیلات رام الله وعده داده شده بود که اموال مالیاتی ماه ژانویه گذشته به آن تحویل داده خواهد شد.

شهر‌ها و شهرک‌های مختلف کرانه باختری طی روزهای گذشته صحنه درگیری میان جوانان فلسطینی خشمگین و نظامیان رژیم صهیونیستی بود که در نتیجه آن‌ها ده‌ها تن زخمی شده‌اند که حال دو تن از آن‌ها وخیم گزارش می‌شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: