چهارشنبه 27 فوریه 13 | 09:59

«چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا شد

فرماندار سابق ایالت «نبراسکا» در نهایت پس از مواجهه با چالش‌های فراوان، موفق به کسب رأی اعتماد از سنا و جایگزین وزیر دفاع سابق این کشور شد.


«چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا شد

«چاک هیگل» روز سه‌شنبه، در جلسه رأی اعتماد سنا حاضر شد و با حمایت 4 تن از سناتورهای جمهوری‌خواه، موفق به جایگزینی «لئون پانتا» وزیر دفاع سابق آمریکا شد.

سنا آمریکا پس از یکی از طولانی‌ترین و تلخ‌ترین جدال‌ها برای دادن رأی اعتماد، در نهایت روز گذشته، «چاک هیگل» را بعنوان وزیر دفاع کابینه «باراک اوباما» برگزیدند.

بر اساس این گزارش، سناتور سابق ایالت نبراسکا و یکی از کهنه‌سربازان جنگ ویتنام هم‌اکنون بعنوان رئیس‌ پنتاگون برگزیده شده است و با چالش‌هایی چون جنگ افغانستان و همچنین هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا که به تازگی بحث‌های داغی را در آمریکا به وجود آورده است، روبرو است.

جمهوری‌خواهان پیشتر به دلیل مواضع پیشین هیگل درباره ایران و مخالفت وی با برخی از اعمال‌ فشارها علیه ایران و همچنین موضع وی در خصوص اسرائیل، به شدت با نامزدی وی برای اداره پنتاگون مخالف بودند.

در جلسه روز گذشته سنا، تنها 4 جمهوری‌خواه با رأی خود به پیروزی نهایی هیگل کمک کردند و این در حالی است که حزب «تی پارتی» یکی از شاخه‌های جمهوری‌خواهان از «ران پائول» سناتور کنتاکی حمایت کردند زیرا او یکی از منتقدان هیگل بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: