چهارشنبه 27 فوریه 13 | 11:12

«آرگو» به همراه نقد‌هایش تولید و توزیع شد!

همزمان با اعطای جایزه اسکار به فیلم آرگو مؤسسه فرهنگی – نرم افزاری آرمان نرم افزار تصویری «آرگو» را تولید کرد.


مؤسسه فرهنگی –نرم افزاری آرمان نرم افزار تصویری «آرگو» را تولید کرد.

به گفته مدیر این مؤسسه این محصول حاوی فیلم «آرگو» با زیرنویس فارسی،‌ مستند «پنجه عقاب»،‌ یکی از برنامه های «راز» با موضوع: انقلاب دوم؛ نبرد بی پایان و ویژه برنامه نقد و بررسی فیلم «آرگو» در دانشکده صدا و سیما؛ تهیه شده توسط گروه سفیر است.

مستند «پنجه عقاب» در این محصول به بررسی و نمایش ماجرای واقعی فرار 6 دیپلمات آمریکایی که «آرگو» سعی در تحریف آن داشته است پرداخته است.

در بخش دیگر این محصول برنامه «راز» با حضور نادر طالب زاده،‌ حسین بهزاد و محمد رضا اسلام لو گنجانده شده است. این بخش به بررسی و تحلیل تولیدات هالیوود و دستگاه رسانه ای غرب علیه ایران پرداخته است. طالب زاده در این بخش به روایت آمریکا از این عملیات به عنوان تنها پیروزی در جریان تسخیر لانه جاسوسی اشاره می کند و «آرگو» را روایتی تحریف شده از تاریخ معاصر می داند که بعد از همه شکست هایی که آمریکا در این بخش از تاریخ متحمل شد آن را به جای پیروزی گرامی می دارد. در ادامه این برنامه طالب زاده و مهمانانش به بررسی و تجزیه روند عمومی حاکم بر سیاست های هالیوود در قبال ایران و اسلام می پردازند و از منظرهای مختلف به آن نگاه کارشناسانه می اندازند.

بخشی دیگر از محصول به نقد و بررسی «آرگو» در دانشکده صدا و سیما پرداخته است. این بخش که به همت گروه سفیر تهیه شده است با حضور سوهانی و طالب زاده نقش «آرگو» را به عنوان یک فیلم میهن پرستانه برای آمریکایی ها مورد بررسی قرار داده است. طالب زاده در این بخش فیلم «آرگو» را علیرغم اهمیت کم و خوش ساخت نبودن قابل بررسی و تجزیه می داند و آن را از منظر نقش رسانه در عوض کردن ذهنیت ها مهم می داند.

به گفته مجید عسگری،‌ نرم افزار تصویری «آرگو» توسط واحد صوت و تصویر موسسه فرهنگی –نرم افزاری آرمان تولید شده است و در اختیار عموم قرار گرفته است.

این فعال فرهنگی همچنین آمادگی موسسه آرمان را جهت پاسخگویی به سوالات مخاطبین از طریق شماره تلفن 05117272600 و پایگاه اینترنتی www.armancenter.netاعلام کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: