چهارشنبه 27 فوریه 13 | 12:08

مذاکرات تمام نشده دوباره تحریم‌های جدید!

در شرایطی‌که مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ در «آلماتی» در حال برگزاری است و منابع غربی از مفید بود روز اول این مذاکرات سخن به میان آوردند، کنگره آمریکا امروز طرح تشدید تحریم‌ها علیه ایران را مطرح می‌کند.


نمایندگان کنگره امروز لایحه‌ای را برای تشدید تحریم‌های اقتصادی علیه ایران مطرح می‌کنند و این لایحه در صدد است تا کشورهایی چون چین را وادار کند تا نفت خام کمتری از ایران خریداری کنند.

بر اساس این گزارش، این لایحه از جدیدترین تلاش‌های اعضای کنگره آمریکا به امید متوقف کردن غنی‌سازی اورانیوم ایران به حساب می‌آید.

نمایندگان کنگره در حالی به دنبال تصویب لایحه‌ای علیه ایران هستند که گروه 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) با تهران در شهر «آلماتی» قزاقستان در حال مذاکره هستند.

این لایحه که توسط «اد رویس» رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا و جمهوری‌خواه ایالت کالیفرنیا و «الیوت اینگل» از نیویورک‌ در خصوص تحریم‌های آمریکا علیه ایران تنظیم شده است در صدد است تا ایران را منزوی کند.

بر اساس این گزارش، لایحه جدید تحریم‌های کنگره آمریکا به «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا اجازه می‌دهد تا اقدامات تنبیهی مالی بیشتری بر شرکت‌ها و نهادهای خارجی تحمیل کند که به ایران کالاهایی که برای اقتصاد مهم است، ارائه می‌دهند.

این لایحه همچنین دسترسی ایران به منابع مورد نیاز برای برنامه هسته‌ای این کشور را سخت‌تر می‌کند زیرا دسترسی ایران به ارزهای مهمی چون یورو غیرممکن می‌شود.

یکی از منابع نزدیک به مذاکرات آلماتی روز گذشته اعلام کرد که روز اول مذاکرات ایران و گروه 1+5 سودمند بوده است.

آمریکا فقط بدون آنکه گامی در جهت اعتمادسازی بردارد، از ایران می‌خواهد غنی‌سازی را به طور کامل به حالت تعلیق درآورد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: