سه‌شنبه 31 آگوست 10 | 15:55

لزوم یاری رساندن به دولت پاکستان در طراحی و اجرای مقابله با بحران

حجم کمک های ما هر چه باشد، اندکی است در برابر اقیانوس نیاز سیل زدگان پاکستانی، اما باید در این موقعیت خطیر، براساس اخوت اسلامی به وظیفه خویش عمل کنیم و به یاری این برادران و خواهران مصیبت زده بشتابیم.


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به ملتهای مسلمان در سراسر جهان، با اشاره به فاجعه عظیم سیل در پاکستان و ابعاد گسترده خسارتها و نیاز میلیونها مسلمان پاکستانی به کمک فوری، تأکید کردند: باید در این موقعیت خطیر، براساس اخوت اسلامی به وظیفه خویش عمل کنیم و به یاری این برادران و خواهران مصیبت زده بشتابیم.
متن پیام ولی امر مسلمین جهان به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امت بزرگ اسلامی
فاجعه سیل زدگی که برادران و خواهران مسلمان پاکستانی را در محنتی بزرگ فرو برده است، هر روز ابعاد گسترده تری می یابد. این فاجعه مناطق بسیاری از شمال تا جنوب پاکستان را دربر گرفته و میلیون ها نفر را آواره کرده است. گستردگی این بلای خانمان سوز موجب شده است که امداد رسانی نیز با دشواری فراوان مواجه شود.
ملت مسلمان پاکستان در حالی با این مصیبت بزرگ مواجه است که نیروهای اشغالگر و متجاوز امریکایی مستمراً با دستاویز قرار دادن بهانه های واهی خاک این کشور اسلامی را در معرض تاخت و تاز قرار می دهند.

ملت های شریف مسلمان
حجم خسارت های وارده چنان گسترده است که افزون بر نیاز فوری و مبرم میلیون ها برادر و خواهر ما و شما به آذوقه، لباس و محل سکونت، بخش عظیمی از زیرساخت های پاکستان از بین رفته است. متأسفانه سازمان های بین المللی وظیفه خود یعنی خدمت رسانی به انسان های مصیبت زده را به خوبی انجام نداده اند، امری که به نوبه خود درخور توجه و موشکافی است.

برادران و خواهران مسلمان
حجم کمک های ما هر چه باشد، اندکی است در برابر اقیانوس نیاز سیل زدگان پاکستانی، اما باید در این موقعیت خطیر، براساس اخوت اسلامی به وظیفه خویش عمل کنیم و به یاری این برادران و خواهران مصیبت زده بشتابیم. نکته ای که باید دولت های اسلامی و سازمان های بین المللی به آن بیشتر توجه کنند، یاری رساندن به دولت پاکستان در طراحی و اجرای چگونگی مقابله با این محنت و نحوه امدادرسانی و تبعات فوری و درازمدت آن است امری که یقیناً در موقعیت های اضطراری، هر حکومتی را در پرداختن به امداد رسانی به صورت کامل و همه جانبه با مشکل مواجه می سازد.

سیدعلی خامنه ای
9/شهریور ماه/1389
20/رمضان المبارک/1431

  1. زهرا
    1 سپتامبر 2010

    دوست عزیز چرا ساکتی؟فقط موقع گلایه از قدیانی نطقت برا نوشتن مقاله باز میشه؟این روزا اخبارو پیگیری کردی ؟ شنیدی بنیاد شهید عنوان شهیدم دزدیده؟شنیدی دارند خیابون به نامشون می کنند ؟هیچ می دونی یعنی چه یعنی تف کردن و لگد پرانی به اعتقادات ما و مسخره کردن خانواده شهدا غیرتتون کجا رفته بسیجی؟تورو قسمت میدم به جان اول شهید مظلوم ساکت نشینید تو رو به جان مادر سادات کوتاه نیاید الان وقت مدارا و سکوت نیست به جان علی اکبر امام حسین نیست یه یا علی بگید ترو امام زمان بشکنید این سکوت تلخ رو

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.