شنبه 02 مارس 13 | 12:47

سیگار ایران با دو برند وارد بازار عراق می‌شود

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران گفت: با راه اندازی خطوط تولید سیگار در سقز، با دو برند وارد بازار مصرف عراق خواهیم شد.


معصوم نجفیان در جمع کارکنان دخانیات سقز،افزود: برای راه اندازی خطوط تولید سیگار در دخانیات شهرستان سقز اهتمام جدی انجام گرفته است زیرا دخانیات سقز می تواند در کنار تامین نیاز داخل، در بحث صادرات نیز امکان خوبی برای پیشرفت را ایجاد کند.

وی با بیان اینکه شرکت دخانیات ایران خطوط تولید سیگار را از کشور چین به سقز وارد و در اولین فرصت این خطوط راه اندازی خواهند شد، تصریح کرد : مطالعات و تحقیقات بازاریابی در خصوص بازار مصرف محصولات دخانی عراق صورت گرفته و در صدد هستیم تا با برنامه ریزی دو برند تولیدی دخانیات سقز را وارد عراق کنیم.

نجفیان راه اندازی کارخانه توتون هموژنیزه در دخانیات سقز را از دیگر اقدامات صورت گرفته در سقز خواند و تصریح کرد: کردستان عنوان دوم در تولید توتون در کشور را دارا است، بنابراین با راه اندازی این کارخانه، پتانسیل و ظرفیت های موجود برای رونق بخشیدن به تولید کالاهای دخانی و اشتغالزایی در استان کردستان نیز به صورت گسترده فراهم خواهد شد.

وی گفت: باید شرایط افزایش سطح زیر کشت توتون در سطح استان فراهم شود و در کنار آن با راه اندازی خطوط تولید کالای دخانی در مجموعه کارخانه سقز و ایجاد کارخانه های جدید در این زمینه، شرایط صادرات دخانیات در کردستان فراهم شود.

نجفیان تصریح کرد: راه اندازی خطوط تولید سیگار افزون بر تاثیرگذاری برچارچوب های امنیتی، زمینه اشتغال و افزایش حجم سرمایه گذاری را نیز به دنبال داشته باشد و در نگاه کلی‌تر زمینه ساز امنیت و ثبات از یک سو و تاثیر گذاری دولت در زمینه های اقتصادی از سوی دیگر در مناطق مرزی را در بر می‌گیرد.

برچسب‌ها: ، ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: