شنبه 02 مارس 13 | 14:59

زنان بدون مَحرم می‌توانند به نمایشگاه بروند!

هیئت موسوم به «امر به معروف و نهی از منکر» عربستان، اعلام کرد که ورود زنان بدون همراهی مرد «مَحرم» به نمایشگاه کتاب ریاض آزاد است و اعضای این هیئت، از ورود زنانِ تنها به نمایشگاه جلوگیری نخواهند کرد.


در پی انتشار اخباری مبنی بر ممنوعیت ورود زنان بدون محرم به نمایشگاه کتاب عربستان، شیخ «عبداللطیف آل الشیخ» رئیس هیئت امر به معروف و نهی از منکر عربستان در پاسخ به این سئوال روزنامۀ عکاظ که «آیا زنانی که همراه مرد محرم نباشند، اجازه ورود به نمایشگاه کتاب ریاض خواهند داشت؟»؛ گفت: هیئت امر به معروف و نهی از منکر، مانع ورود زنان به نمایشگاه کتاب نخواهد شد. خرید کتاب برای همگان آزاد خواهد بود به شرط آنکه آشکارا عمل حرام و نامشروع مرتکب نشوند. وی درباره واکنش‌های احتمالی افراد غیرمسئول به حضور زنان در نمایشگاه کتاب به بهانه امر به معروف و نهی از منکر گفت: تمام عوامل هیئت امر به معروف و نهی از منکر دارای کارت هستند و ما در برابر اقدامات افراد فاقد کارت عضویت این هیئت، مسئول نیستیم.

در این میان با توجه به سابقه جمع آوری برخی کتاب‌ها از نمایشگاه کتاب عربستان توسط هیئت امر به معروف و نهی از منکر، آل شیخ در پاسخ به اینکه «آیا ممکن است در نمایشگاه امسال هم کتاب‌هایی جمع آوری شود؟» گفت: عوامل هیئت امر به معروف و نهی از منکر حتی یک کتاب را از این نمایشگاه را جمع آوری نخواهند کرد و وظیفه این هیئت آن است که موارد خلاف ضوابط نشر کتاب یا کتاب‌های حاوی مطالب خلاف شرع و اخلاق را به وزارت فرهنگ و اطلاع رسانی گزارش دهد. نمایشگاه کتاب عربستان، هفته آینده در پایتخت این کشور آغاز به کار خواهد کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: