سه‌شنبه 31 آگوست 10 | 17:12

حواهر امام موسي صدر: قذافي از مصونيت ديپلماتيك برخوردار نيست

‘ربابه صدر’ خواهر امام موسي صدر: طبق حكم جديد قضات فرانسوي قذافي نيز به خاطر اقدامات تروريستي از مصونيت ديپلماتيك در منصب رياست جمهوري برخوردار نيست و وكلاي ما نيز از همين موضوع استفاده كرده و عليه او و 11 تن ديگر درخواست جلب داده‌اند.


به گزارش ايرنا از بيروت، وي در ادامه سخنان خود گفت: اخيرا يك گروه ايتاليايي به شكل مستقل پرونده امام موسي صدر را پي گيري مي‌كند و با ما همكاري ندارد، ولي ما چند سال پيش پي گيري اين پرونده را شروع كرديم.
‘آنقدر اين موضوع بزرگ و مهم بود كه وكلاي شيعه كنار كشيدند و وكلاي مسيحي ماروني اين كار را برعهده گرفتند و برغم تهديدات مكرر قذافي به جديت مشغول فعاليت هستند’.
رييس موسسه امام موسي صدربا تأكيد برافزايش عزت و سربلندي شيعيان لبنان با حمايت امام موسي صدر، تصريح كرد: الان شيعيان لبنان آنقدر قدرتمند و بزرگ شده‌اند كه همه بخصوص اسراييل را نگران كرده‌اند اينها همه بخاطراقدامات امام موسي صدر بوده است.
وي افزود: بعد از گذشت 4 ماه از ربوده شدن ايشان با پي گيري برادر امام موسي صدر و طي تماس با سطوح بسيار بالا و برخي از مسؤولان كشورهاي عربي و غربي مشخص شد او محكوم به حبس ابد است،چرا كه با پيروزي انقلاب اسلامي به رهبري امام خميني (ره) در آن زمان غرب بر اين باور بود كه با وجود دو چهره فعال و محبوب سياسي، دنيا زير و رو خواهد شد.
ربابه صدر تأكيد كرد: در عين حال يكي از شخصيت‌هاي بزرگ سياسي نيز به ما گفت اگر امام موسي صدر يك نقطه دورافتاده‌اي از دنيا را براي زندگي با خانواده اش انتخاب كند و هيچ كس هم از وي خبر نداشته باشد و اصلا هم در مورد سياست صحبت نكند، ممكن است آزاد شود.
وي در جواب سؤالي مبني بر زنده بوده امام موسي صدر، گفت: در درجه اول همه ما خواهان اين هستيم كه به امام موسي صدر و يارانش هيچ صدمه‌اي وارد نشده باشد و زنده باشند و در درجه دوم اينكه هدف از ربودن امام موسي صدر به شهادت رساندن او نبوده است، چرا كه در لبنان به آساني مي‌شد او را ترور كرد.
خواهر امام صدر با اشاره به شخصيت آرام عاقل و خوش صحبت برادرش تأكيد كرد: اگر ايشان الان برمي گشت، همين خط مقاومت را ادامه مي‌داد چرا كه معتقد بود شيعيان لبنان بخصوص شيعيان جبل عامل به عنوان قديمي ترين شيعيان نياز به كمك دارند، به همين خاطر در روستاهاي دور افتاده لبنان به دنبال شيعيان مي‌گشت و با كمك وي بود كه شيعيان ادامه تحصيل دادند و به مقامات عاليه دست يافته‌اند.
وي با اشاره به اينكه مردم از جان و دل امام صدر را دوست دارند، تصريح كرد: در تمامي نقاط لبنان عكس ايشان وجود دارد و مردم دروزي، سني يا حتي مسيحي با ديدن من ناگهان از برادرم صحبت مي‌كنند و اين نشان از نفوذ وي در دل و جان تمامي لبناني‌ها دارد. شعار ايشان در درجه اول انسان سازي بود و واگذاري مسؤوليت به انسان‌ها در در مرحله دوم قرار داشت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.