دوشنبه 04 مارس 13 | 19:20

نامه دانشجویان به رهبری: جلوی رکود در دانشگاه را بگیرید

«مگذارید قانون گرایی، مردم سالاری و موودت جای خود را به تضاد‌ها و نا‌بخردی‌ها و ناهنجاری‌ها بدهد، اجازه ندهید فضای گفتمان ساز انقلاب اسلامی و روحیه مطالبه‌گری و آرمان خواهی دانشجویی در میان قشر دغدغه‌مند دانشگاهیان و در فضایی چون فضای دانشگاه به رکود بیانجامد. برای چندین و چند مرتبه تمانا دارم از مسئولین بخواهید تا انشاالله عرصه دانشگاه را برای آنچه هست و آنچه باید باشد آماده نگه دارند.»


به گزارش تریبون مستضعفین، پس از گذشت یکسال از درخواست اولیه و پیگیری‌های مکرر از تاریخ 90/12/3، ابلاغ کتبی در راستای تاسیس تشکل انجمن اسلامی دانشجویی صادر نشده است؛ نه از طرف هیات نظارت مرکزی و نه از طرف هیات نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه شهید چمران اهواز!

ابتدای دی‌ماه، نمایندگان هیات موسس انجمن اسلامی دانشگاه جندی شاهپور و شهید چمران اهواز در اعتراض به عدم پاسخگویی مسئولین نسبت به درخواست تاسیس انجمن اسلامی دانشجویی در این دانشگاه بیانیه ای را صادر کردند. و اعلام کردند:

«به موجب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی که در آئین نامه تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان نیز آمده است دانشجویان می‌توانند درخواست تاسیس تشکل دانشجویی داشته باشند. طبق این آئین نامه مسئولان دانشگاه‌ها موظفند تا حدود یکماه و نیم پس از دریافت درخواست کتبی دانشجویان پاسخ آنان را به صورت کتبی بدهند که باید یا موافقت کرده باشند و یا در صورت مخالفت دلایل خود را بیاورند. تمام مسئولان دانشگاه از جمله وزیر بهداشت و وزیر علوم نیز از این موضوع اطلاع دارند و ناراحتی ما از این است که چرا قانون رعایت نمی‌شود؟»

اکنون پس از یکسال نامه‌ی دانشجویان پیرو خط امام (ره) به مقام معظم رهبری صادر شده است. در این نامه آمده است:

«مگذارید قانون گرایی، مردم سالاری و موودت جای خود را به تضاد‌ها و نا‌بخردی‌ها و ناهنجاری‌ها بدهد، اجازه ندهید فضای گفتمان ساز انقلاب اسلامی و روحیه مطالبه‌گری و آرمان خواهی دانشجویی در میان قشر دغدغه‌مند دانشگاهیان و در فضایی چون فضای دانشگاه به رکود بیانجامد.»

 

متن کامل این نامه بدین شرح است:

رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی)

سلام علیکم؛

احتراما با عنایت به اینکه در منظر معمار کبیر انقلاب اسلامی قانون اساسی یکی از ثمرات عظیم، بلکه بزرگ‌ترین ثمره جمهوری اسلامی ایران خوانده شده تا در سایه آن همه روابط و نظامات اجتماعی به دست آورده شود و حقوق از دست رفته خود را باز یابند و عدالت اسلام در همه شئون جامعه پیاده شوند. و همچنین با تاکید به این نکته که حضرت امام (ره) بی‌قانونی را بی‌تفاوتی مردم قلمداد کردند و اعلام نمودند اگر بنا باشد که مردم بی‏تفاوت باشند معنایش این است که به اسلام و به سرنوشت‌شان بی‏‌تفاوت‌اند. و با توجه به پیگیری‌ها و مکاتبات صورت گرفته در راستای تاسیس انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) که از تاریخ ۳/۱۲/۹۰ تاکنون بی‌نتیجه مانده است و مسئولین هیات نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه شهید چمران و الخصوص ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر مروتی به عنوان رئیس هیات نظارت حاضر به پاسخگویی و رعایت موارد آیین نامه تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان مصوب چهارصد و چهل و هشتمین جلسه مورخ ۹/۶/۱۳۷۸شورای عالی انقلاب فرهنگی نمی‌باشد. تقاضای عزل ایشان را با توجه به عملکرد‌های غیر اسلامی و خلاف عرف جامعه دانشگاهی که بنده به هیچ عنوان اجازه بیان آن رفتار‌ها را به خود نمی‌بینم و می‌نمایم. البته باید به عرض برسانم از جناب آقای دکتر دانشجو وزیر محترم علوم هم پیگیری و درخواست عزل انجام گردید که متاسفانه پاسخی تاکنون دریافت نشده است.

لازم به توضیح است با توجه به شروع پیگیری‌ها که از تاریخ ۳/۱۲/۹۰ انجام گردید و همچنین عدم پاسخویی هیات نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه شهید چمران در مهلت قانونی دو ماهه طبق بند۵ ماده سوم، درخواست خودمان را طبق تبصره یک بند۶ همین ماده به هیات نظارت مرکزی ارسال نمودیم. حال با توجه به اینکه هیات نظارت مرکزی در تاریخ ۶/۸/۹۱ موافقت اصولی خود را طی نامه‌ای به شماره ۸/م/۲۱۵ به هیات نظارت دانشگاه شهید چمران اعلام نموده و مطابق آیین نامه لازم الاجرا و قطعی هست. اما ایشان موضوع را ابلاغ نکرده و مسیری غیر از موارد آیین نامه در پیش گرفته‌اند.

رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی؛

مگذارید قانون گرایی، مردم سالاری و موودت جای خود را به تضاد‌ها و نا‌بخردی‌ها و ناهنجاری‌ها بدهد، اجازه ندهید فضای گفتمان ساز انقلاب اسلامی و روحیه مطالبه‌گری و آرمان خواهی دانشجویی در میان قشر دغدغه‌مند دانشگاهیان و در فضایی چون فضای دانشگاه به رکود بیانجامد. برای چندین و چند مرتبه تمانا دارم از مسئولین بخواهید تا انشاالله عرصه دانشگاه را برای آنچه هست و آنچه باید باشد آماده نگه دارند و بدانند و بدانیم که حق گرفتنی و آرمان‌ها در سایه انقلاب اسلامی دست یافتنی ست.

سایه حضرت عالی مستدام باد
نماینده هیات موسس انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره)
دانشگاه شهید چمران اهواز
صادق بهاری بابادی

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.