سه‌شنبه 05 مارس 13 | 11:42

وبلاگ رئیس اداره به قصد انتقام هک شد

مرد مغازه‌دار وقتی موفق به دریافت خدمات شهری ویژه‌ای از یکی از اداره‌‌های خدمات شهری مشهد نشد، به قصد انتقامگیری، وبلاگ مدیر آن اداره را هک و با راه‌اندازی وبلاگ جعلی برای او و معاونانش ایجاد دردسر کرده بود که از سوی پلیس فتای استان خراسان‌رضوی دستگیر شد.


سرهنگ عرفانی، رییس پلیس فتای استان خراسان‌رضوی در این باره گفت: چند روز پیش وکیل یکی از اداره‌های مشهد با حضور در پلیس فتای استان خراسان‌رضوی، از فردی به اتهام هک کردن وبلاگ خصوصی موکلش ـ مدیر آن اداره ـ و راه‌اندازی وبلاگ جعلی به نام وی و نوشتن مطالب توهین‌آمیز شکایت کرد.

عرفانی افزود: در پی این شکایت، ماموران فتا با بررسی موضوع، اقدامات خود را برای دستگیری مرد هکر آغاز کردند تا این که دو روز پیش با اطلاع از این که متهم در یکی از محله‌های جنوبی مشهد زندگی می‌کند، او را دستگیر کردند.

متهم در بازجویی با اعتراف به هک کردن وبلاگ مدیر این اداره و راه‌اندازی یک وبلاگ جعلی به نام وی گفت: چندی پیش برای دریافت خدماتی به یکی از اداره‌های خدمات شهری مراجعه کردم، اما متوجه شدم برای دریافت این خدمات باید چند ماه منتظر بمانم. من هم به قصد انتقامگیری از مدیر و معاونان آن اداره، وبلاگ مدیر را هک و یک وبلاگ جعلی راه‌اندازی کردم و در آن مطالب غیرواقعی و توهین‌آمیز نوشتم.

بنا بر این گزارش، برای متهم قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تکمیلی از وی ادامه دارد.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: