سه‌شنبه 05 مارس 13 | 12:06

بخش خصوصی دیگر نفت صادر نمی‌کند

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی از توقف صادرات نفت توسط بخش خصوصی به دلیل سنگ اندازی برخی از مدیران میانی وزارت نفت خبرداد.


حسن خسروجردی، با اشاره به سنگ اندازی برخی از مدیران میانی وزارت نفت در خصوص فروش نفت توسط بخش خصوصی گفت: متاسفانه بنابه دلایلی نزدیک به دو ماه است که فروش نفت توسط بخش خصوصی متوقف شده است.

وی ادامه داد: از طرفی بانک‌های ایران از بخش خصوصی که مشغول صادرات نفت بودند ضمانت‌نامه های سنگینی طلب می کنند که به هیچ عنوان امکان ندارد بتوانیم چنین ضمانت‌نامه هایی را تهیه کنیم.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی خاطرنشان کرد: هر بار که با وزیر نفت دیدار داشتیم وی از بخش خصوصی حمایت می کند ولی متاسفانه عده ای در مجموعه هستند که مانع از ادامه این همکاری می شوند.

خسروجردی تصریح کرد: در شرایطی که ایران مورد تحریم نفتی قرار گرفته است بخش خصوصی می توانست کمک حال وزارت نفت باشد کما اینکه در این مدت کوتاه توانستیم صادرات خوبی هم داشته باشیم اما به هر حال ادامه این روند به دلایل مختلف متوقف شده است.

چندی پیش به دلیل اعمال تحریم‌های نفتی بر علیه ایران میزان صادرات نفت ایران کاهش پیدا کرد و برای آنکه کشور از چنین شرایطی خارج شود، بخش خصوصی پیشنهاد صادرات نفت را به وزارت نفت مطرح کرد. پس از مذاکرات طولانی در نهایت مجوز صادرات 20 درصد از نفت به بخش خصوصی داده شد اما در طول این مدت مشکلاتی که پیش آمد مانع از ادامه این روند شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: