سه‌شنبه 05 مارس 13 | 16:49

هتک حرمت مرقد عمار یاسر در سوریه

گروههای سلفی تکفیری پس از تجاوز به برخی مناطق استان الرقه و حومه آن، به هتک حرمت مرقد «عمار یاسر» از صحابه نزدیک پیامبر (ص) و یار وفادار حضرت علی (ع) دست زدند.


گروههای مسلح ادعا کرده بودند که توانسته‌اند کنترل بخش بزرگی از استان الرقه و حومه آن را در دست گیرند.

این گروه‌ها پیش از این تهدید کرده بودند که به مرقد «عمار بن یاسر» از صحابه بزرگ پیامبر (ص) و یاران باوفای حضرت علی (ع) یورش خواهند برد.

گروههای مسلح افراطی تهدیدهای خود را امروز عملی کرده و به این مرقد شریف یورش بردند. البته تاکنون گزارشی از تخریب این مرقد از سوی تروریست‌ها منتشر نشده است.

گروههای مسلح در سوریه که اکثرا سلفیهای تکفیری هستند پیش از این به اماکن مقدس دینی در نقاط مختلف حمله برده و دست به تخریب و آتش سوزی در آن می‌زدند.

خاطر نشان می‌شود عمار یاسر هم زندگی و حیاتش در خدمت اسلام بود و هم مرگ و شهادتش نقطه‌ای روشنگر برای معرفی خط صحیح اسلام. او از معدود صحابه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام بود که از آغاز دعوت اسلام تا پایان عمر پر برکت خود حتی در حساس ‌ترین و شبهه‌ ناک‌‌ترین اوضاع، ایمان خود را محکم و استوار نگه داشت.

اهانت سلفی‌های تکفیری به مرقد عمار یاسر در حالی است که آن‌ها مدعی پیروی از پیامبر اسلام (ص) هستند، در حالی که به یکی از نزدیک‌ترین صحابه پیامبر عظیم الشان اسلام اهانت می‌کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: