جمعه 15 مارس 13 | 11:32

شناسایی یکی از شهدای گمنام توسط مادرش+ عکس

پدر شهید حمید ادیبی می گوید، مادر شهید شش سال قبل فوت شده بود و چندی پیش برادرزاده ام مادر شهید را در خواب ملاقات می کند که می گوید، فرزندم به تازگی در همین نزدیکی به خاک سپرده شده و دنبال او نباشید.


یکی از شهدای گمنام که امسال در کرمان به خاک سپرده شده بود، توسط مادر متوفایش شناسایی شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران استان کرمان درباره این واقعه افزود: پیکر مطهر شهید «حمید ادیبی» در اوایل سال جاری و در منطقه فاو تفحص شد و به دلیل نبود آثار و نشانه ای از هویت این شهید، وی در زمره شهدای گمنام قرار گرفت.سردار «محمدرضا حسنی سعدی» افزود: پیکر این شهید والا مقام پنجم اردیبهشت ماه سال جاری در دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به خاک سپرده شد.

وی درباره چگونگی شناسایی هویت این شهید گمنام اظهار کرد: پدر شهید حمید ادیبی می گوید، مادر شهید شش سال قبل فوت شده بود و چندی پیش برادرزاده ام مادر شهید را در خواب ملاقات می کند که می گوید، فرزندم به تازگی در همین نزدیکی به خاک سپرده شده و دنبال او نباشید.سردار حسنی سعدی، ادامه داد: پدر شهید بعد از شنیدن موضوع خواب، با کنجکاوی و مراجعه به بنیاد شهید آدرس قبر جدیدترین شهید گمنامی که امسال به خاک سپرده شده است را جویا می شود.

وی گفت: پدر شهید سپس بر سر قبر شهیدی که در دانشگاه علوم پزشکی به خاک سپرده شده بود حاضر می شود و می بیند که تاریخ شهادت و محل شهادت شهید گمنام با مفقودی شدن فرزندنش یکی است و بر همین اساس درخواست انجام آزمایش ژنتیک دی ان ای می دهد.وی اضافه کرد: با توجه به اینکه از پیکر مطهر شهدای گمنام قبل از خاک سپاری در مرکز تحقیقات ژنتیک ایران نمونه برداری می شود، به درخواست پدر شهید نمونه خونی از خواهر، برادر و پدر شهید گرفته می شود و برای راستی آزمایی به مرکز ژنتیک ایران ارسال می شود.

سردار حسنی سعدی، گفت: پس از چند ماه، مطابقت جواب آزمایشات با استخوان شهید اعلام می شود و به این ترتیب پیکر شهید حمید ادیبیشناسایی می شود.وی افزود: نمونه خون ها در تاریخ 15 مرداد ماه سال جاری به مرکز ژنتیک ایران ارسال و تاریخ 22 اسفند ماه سال جاری از سوی مسوول معراج شهدای مرکزˈ ابراهیم رنگینˈ به استان کرمان ابلاغ می شود که پیکر شهید گمنام دفن شده در دانشگاه علوم پزشکی کرمان متعلق به ˈحمید ادیبیˈ می باشد.

وی اضافه کرد: نکته بسیار جالب این واقعیت است که به گفته پدر شهید ، پیکر شهید حمید ادیبی در مکانی به خاک سپرده شده که در کودکی محل بازی شهید بوده است.سردار حسنی سعدی، تصریح کرد: خدا را شکر می کنیم که 24 سال انتظار خانواده ای برای آمدن فرزندشان پایان یافت.

حمید ادیبی متولد سال 1347 در سال 1367 و در سن 20 سالگی در منطقه عملیاتی فاو به شهادت رسید و پیکر این شهید والامقام در منطقه عملیاتی فاو در اوایل سال جاری به عنوان شهید گمنام تفحص شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: