پنج‌شنبه 02 سپتامبر 10 | 22:17

ممانعت علمای پاکستان از کمک‌رسانی رژیم اسرائیل به سیل‌زدگان

سایت «آروتز شوا» خبر داد که رژیم صهیونیستی پیشنهادی مبنی بر ارائه‌ی کمک به مردم سیل‌زده به دولت پاکستان داده است اما این امر با عدم پاسخ مسئولان پاکستانی مواجه شده است. این مسئله هم‌چنین به بحثی میان روشن‌فکران و خواص پاکستانی تبدیل شده است.


سید کمال‌الدین دعائی- روز 20 آگوست روزنامه‌ی «اورشلیم پست» از فعالیت‌ انجمن‌های خیریه‌ی یهودی مانند «کمیته‌ی آمریکایی توزیع مشترک یهودی» (JDC) و «سرویس جهانی یهودیان آمریکایی» جهت جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای سیل‌زدگان پاکستانی خبر داد. این در حالی است که کمک‌های خیریه‌ی این سازمان‌های یهودی تا دو دهه‌ی پیش صرفا متوجه یهودیان و ساکنان سرزمین‌های اشغالی بوده است.

به گزارش پارسینه و به نقل از رسانه‌ها، از سوی دیگر «جماعت علمای پاکستان» در اقدامی مشترک با دیگر روحانیون مسلمان پاکستان، ورود هرگونه کمک را از رژیم اسرائیل به مناطق آسیب‌زده‌ی پاکستان طرد کردند. آن‌ها اعلام کرده‌اند که اسرائیل دشمن تمامی مسلمانان است و پاکستان نباید هیچ‌گونه کمکی این رژیم دریافت کند.

پیش از این، سایت «آروتز شوا» خبر داد که رژیم صهیونیستی پیشنهادی مبنی بر ارائه‌ی کمک به مردم سیل‌زده به دولت پاکستان داده است اما این امر با عدم پاسخ مسئولان پاکستانی مواجه شده است. این مسئله هم‌چنین به بحثی میان روشن‌فکران و خواص پاکستانی تبدیل شده است. مخالفان پذیرش کمک از رژیم صهیونیستی می‌گویند که این کمک‌ها به جای پاکستان بایستی به دست مردم محروم فلسطینی برسد و سیل‌زدگان پاکستانی به خاطر عدم دریافت کمک‌های اسرائیلی از گرسنگی نخواهند مرد.

سید منور حسنورای این مسئله، اخباری از مواضع حزب «جماعت اسلامی پاکستان» (JI) در عدم پذیرش کمک‌های مادّی آمریکا و هند منتشر شده است. طبق گزارشی از سایت CNSNews، «سید منور حسن» رئیس حزب جماعت اسلامی در یک سخنرانی در شهر کراچی اعلام کرده است که پذیرش کمک‌های ورودی از ایالات محدیا یا هند مانند تزریق «سم» به پاکستان است. بنا بر این گزارش، حزب جماعت اسلامی و دیگر احزاب بنیادگرای پاکستان از هرگونه تعامل دولت پاکستان با ایالات متحده به شدت انتقاد کرده‌اند. دولت هند پیشنهاد 5میلیون دلار کمک نقدی به پاکستان ارائه کرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.