شنبه ۱۷ فروردین ۹۲ | ۱۲:۱۹

کدام کشور بیشترین تروریست را در سوریه دارد؟

گزارش یک مرکز مطالعاتی در لندن حاکی از آن است که ۶۰۰ تروریست اروپایی از ۱۴ کشور در حال جنگ با نظام حاکم در سوریه هستند که انگلیس دارای بیشترین تعداد تروریست در این زمینه است.


یک گزارش انگلیسی حاکی از آن است که ۶۰۰ تروریست از ۱۴ کشور اروپایی در سوریه حضور دارند و به همراه تروریست‌های کشورهای عربی و اسلامی در حال جنگ با نظام حاکم در سوریه هستند.

به موجب این گزارش که توسط مرکز بین المللی مطالعات افراط گرایی در دانشگاه لندن تهیه شده است، تروریست‌های اروپایی از آغاز بحران در سوریه یعنی اوایل سال ۲۰۱۱ تاکنون در حال جنگ با ارتش سوریه هستند.

در ادامه گزارش گفته شده است که این تروریست‌ها دارای ملیت‌های اتریشی، اسپانیایی، سوئدی، آلمانی و انگلیسی هستند. اغلب این افراد نیز تبعه انگیس هستند که تعداد آن‌ها بالغ بر ۲۸ تا ۱۳۴ نفر است.

به موجب این گزارش، ۲۰۰ نفر از مجموع ۶۰۰ تروریست اروپایی متعلق به بلژیک، هلند و ایرلند هستند که ۷ تا ۱۱ درصد تروریست‌های خارجی در سوریه را تشکیل می‌دهند. همچنین ۳۰ تا ۹۲ از این تروریست‌ها از فرانسه راهی سوریه شده‌اند و ۱۴ تا ۸۵ نفر نیز تبعه بلژیک و ۱۰۷ نفر نیز تبعه هلند هستند.

در این گزارش اعلام شده است که شماری از تروریست‌های اروپایی موجود در سوریه جزء کشورهای آلبانی، فنلاند و کوزووو هستند. «پی‌تر نیومن» که ناظر بر تهیه گزارش مذکور بوده است معتقد است: این رقم اگرچه زیاد نیست اما بیانگر این است که افراط گرایان بین المللی چگونه با سرعت خود را به کانون درگیری‌های مسلحانه سوق می‌دهند و بسیج شدن برای جنگ در سوریه بیش از درگیری‌های دیگر در منطقه برای این افراد اهمیت دارد.

وی با بیان این مطلب افزود: با توجه به این امر تمرکز دولت انگلیس بر بحران مالی و ساحل عاج اشتباه است چرا که خطر واقعی در سوریه است و افراط گرایان به دنبال جنگ در قلب جهان عرب هستند.

در همین حال «آرون زیلین» پژوهشگر اندیشکده سیاست خاور نزدیک در واشنگتن شمار تروریست‌های خارجی حاضر در سوریه را ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار نفر تخمین زده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: