شنبه ۱۷ فروردین ۹۲ | ۱۴:۲۶

شهید چراغچی میزبان «ننه قربون» شد!

گرامیداشت بیست و هشتمین سالروز شهادت سردار شهید ولی الله چراغچی برگزار شد.


پنج شنبه گذشته، طی مراسمی با حضور جمعی از خانواده شهدا و تنی چند از فعالان فرهنگی و هنری مشهد مقدس و تعدادی از مساجد اکران کننده فیلم عمار در استان خراسان، گرامیداشت بیست و هشتمین سالروز شهادت سردار شهید ولی الله چراغچی در منزل ایشان برگزار شد.

در این مراسم که در آستانه سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم و روز هنر انقلاب اسلامی به همت اکران کنندگان جشنواره مردمی فیلم عمار برگزار گردید، پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط سید علی حسینی یکی از قرا جوان مسجد قائمیه که به عظمت و ارزش شهدا در نزد خداوند اشاره داشت برنامه شروع شد.

در بخش نخست، مستند «ننه قربون» به نمایش گذاشه شد. یاسر عرب؛ مستند ساز جوان کشورمان در این مستند تأثیرگذار، به سراغ جمعی از بانوان رزمنده رفته است که در دوران دفاع مقدس مسئولیت شستشوی لباس، ملحفه و پتو را به عهده داشته اند و به بازگویی خاطرات آنان پرداخته است.

در ادامه مراسم گروه سرود «کوثر ولایت» از مسجد الرضا به اجرای سرود پرداخت.

پخش تیزر جشنواره مردمی فیلم عمار و نمایش کلیپ تولیدی دبیرخانه اکران این فیلم ها در استانهای خراسان بخش بعدی مراسم را به خود اختصاص داد.

پس از آن احسان مینایی راد؛ دبیر اجرایی دبیرخانه اکران جشنواره عمار در استان های خراسان، به سخنرانی پرداخت و از لزوم شاخت فرصتهای هنری انقلاب در بین عموم مردم و به خصوص فعالان عرصه فرهنگ و هنر سخن گفت. وی با بیان اینکه هنوز بسیاری از مردم حتی نام هنرمندان انقلابی را هم نشنیده اند از برنامه های جشنواره عمار برای هرچه بهتر برگزار کردن دهه وصل خبر داد. به گفته این فعال فرهنگی دهه وصل از 20 فروردین (سالروز شهادت شهید آوینی) شروع شده و به مدت 10 روز ادامه دارد.

بخش بعدی این برنامه نمایش نماهنگ «بابا خون داد» ساخته مهدی نقویان بود. این نماهنگ به بررسی نقش کودکان و نوجوانان و رسالت آنان در پیروزی انقلاب و پیروزیهای علمی ایران اسلامی پس از انقلاب پرداخته است.

در ادامه علیرضا دلبریان راوی نام آشنای جنگ به ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس و آشنایی اش با سردار شهید ولی الله چراغچی پرداخت. دلبریان با بیان اینکه شهید چراغچی برای همه رزمندگان شناخته شده بود، از روحیه ساده زیستانه شهید در عین ابهت او گفت و اظهار داشت: شهید چراغچی از هیچ گونه خدمتی به رزمندگان دریغ نمی کرد و با وجود مقام بالایی که داشت، هیچ کاری را برای خودش ننگ نمی دانست.

در پایان مراسم، با اهدای یک جلد صحیفه سجادیه و لوح تقدیر – که توسط مساجد اکران کننده جشنواره فیلم عمار به نمایندگی از این جشنواره تهیه شده بود – از خانواده شهیدان؛ خوش قلب طوسی، شهید برونسی، شهید نظر نژاد، شهید چراغچی، شهید بهاری، شهید محدثی فر و شهید موحدی تقدیر به عمل آمد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: