سه‌شنبه 09 آوریل 13 | 20:25
سردار جزایری:

آمریکا مسبب تنش در جزیره کره است

معاون ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به بروز تنش و بحران در شبه جزیره کره گفت: قدرت‌های سلطه‌گر و زورگو عامل اصلی بروز تنش‌ها و بحرانهای منطقه‌ای و جهانی هستند و در صحنه تنش کره، انگشت تقصیر و اتهام به سمت آمریکاست.


سردار سرتیپ پاسدار سیدمسعود جزایری در واکنش به آنچه در روزهای جاری در شبه جزیره کره می‌گذرد اظهار کرد: ملت و دولت کره شمالی که همواره هدف تهدید، زورگویی و زیاده‌خواهی‌های آمریکا و نظام سلطه قرار دارند، تلاش برای ارتقای توان بازدارندگی و نمایش قدرت دفاعی خود در برابر دشمن را حق طبیعی خود می‌دانند.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح افزود: آمریکایی‌ها با اقدامات نظامی فرامنطقه‌ای خود موجب بروز تنش در شبه جزیره کره شده‌اند و اگر علاقه‌مند به صلح و آرامش هستند، نقطه آغاز و تعیین‌کننده برای اثبات این علاقه‌مندی در واقع پایان بخشیدن به حضور تنش‌زای خود در سایر نقاط جهان از جمله در منطقه آسیا و شبه جزیره کره است.

جزایری با تبیین پیامدهای بحران اخیر در این منطقه ابراز امیدواری کرد که کره شمالی با مدیریت هوشمندانه از فرصت‌سازی برای تحکیم حضور آمریکا و تقویت مواضع نظامی و دفاعی واشنگتن در منطقه راهبردی شرق آسیا جلوگیری کند.

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور با اشاره به چرخش استراتژی نظامی آمریکا به سمت آسیا افزود: آمریکایی‌ها با دهها هزار نیروی نظامی و تفنگدار دریایی در کره جنوبی و ژاپن در پی سوء استفاده از وضعیت جدید بوجود آمده هستند تا تجهیزات و نظامیان بیشتری را به منطقه گسیل دارند.

وی با حساس برشمردن نوع برخورد با تنش بوجود آمده به متحدان منطقه‌ای آمریکا هشدار داد: کره جنوبی و ژاپن در صورت عدم تغییر در سیاست‌های خود در قبال آمریکا ممکن است دچار تبعات منفی ناشی از بی‌ثبات‌سازی منطقه و بر هم خوردن توازن و ثبات اقتصادی خود شوند.

جزایری در پایان با تاکید بر اینکه «جنگ‌طلبی و زیاده‌خواهی کاخ سفید مانع صلح و آرامش جهانی است»، گفت: اگر نهادهای بین‌المللی و سازمان‌های جهانی از جمله سازمان ملل متحد به وظایف ذاتی و رسالت خطیر خود در قبال بشریت عمل می‌کردند امروز شاهد گسترش تنش‌ها و بحران‌آفرینی‌ها در عرصه‌های گوناگون سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، نظامی، اقتصادی و به مخاطره افتادن روح و جسم انسان‌ها توسط رژیم‌های سلطه و ابرسرمایه‌داری جهانی نبودیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: