چهارشنبه 10 آوریل 13 | 18:57
بازخوانی نظر نجم‌الدین اربکان درباره نخست‌وزیر اسبق انگلیس

تاچر بنیان‌گذار جنگ‌های صلیبی نوین اسلام بود

اما سخنان ما در مورد تاچر بود، او می‌گوید هیچ ایدئولوژی بدون دشمن ادامه حیات نخواهد داد. برای همین هم اگر دشمنی نیست، باید آن را پیدا کرد. اما آنها نیازی به جست‌وجوی دشمن جدید نداشتند، اگرچه روسیه رفته بود، اما اسلام هم‌چنان وجود داشت، دشمن جدید اسلام بود.


روز گذشته به مناسبت مرگ مارگارت تاچر، روزنامه اسلام‌گرای «ملی قازئته» ترکیه بخشی از نظرات مرحوم پروفسور نجم‌الدین اربکان نخست وزیر اسبق این کشور در مورد تاچر را منتشر کرد.تاچر

در این سخنان که اربکان آن را در نشست مرکز پژوهش‌های اقتصادی و اجتماعی در 17 ایول سال 2007 ایراد کرده، به تحلیل سیاست‌های خارجی ترکیه و نوع نگرش اروپا به این کشور در سده اخیر و سپس به نقل اندیشه و عملکرد تاچر در قبال جهان اسلام می‌پردازد.

اربکان با گفتن این که دقیقا 90 سال است که اروپا در پی تحقق آرمان‌های خود و از بین بردن ایمان و روحیه اسلامی مردم ترکیه است ،به طرح‌های آنها در مورد این کشور اشاره می‌کند و در ادامه سخنانش می‌گوید: بدین ترتیب به سال 1990 رسیدیم. در این سال مارگارت تاچر در نشست ناتو در اسکاتلند گفت که روسیه از پای افتاد و کمونیزم از بین رفت. دوستان! ما ناتو را برای مقابله با روسیه تاسیس کرده بودیم، حال آیا باید ناتو هم از بین برود؟، نه؛ اما چرا نه، به خاطر این که هر ایدئولوژی بدون دشمن از بین خواهد رفت، اگر دشمن نداشته باشیم ما هم از بین خواهیم رفت.

تاچر و جنگ صلیبی نوین

اربکان پس از نقل این سخنان تاچر ادامه می‌دهد: اگر دقت کنید او مبنای سخنان خود را بر دشمنی می‌گذارد. پایه این اندیشه در کجاست؟، بگویم که اساس این اندیشه در نزد داروین است. او می‌گفت انسان‌ها پیشتر بر روی درخت‌ها زندگی می‌کردند. گروهی از آنان بر روی زمین آمدند و در روی زمین با شیرها روبرو شدند و این رویارویی هوش آنها را ارتقا داد. او تصویر یک میمون را ترسیم کرد و گو این که نحوه ارتقا هوش او را داشت نشان می داد. او می‌گفت به خاطر وجود دشمن هوش او ارتقا یافت. چانه‌های او قبلا دراز بود اما بعد از زمین آمدن کوتاه شد. دست‌های او در دوران درخت نشینی دراز بود اما بعد با زمین آمدن کوتاه‌تر شد. این حرف‌ها طبیعتا دروغ بود و امروز به کرات علم اثبات می‌کند که میمون انسان نمی‌شود و انسان انسان است.

این اندیشمند و سیاست‌مدار اسلام‌گرا ادامه می‌دهد: اما سخنان ما در مورد تاچر بود، او می‌گوید هیچ ایدئولوژی بدون دشمن ادامه حیات نخواهد داد. برای همین هم اگر دشمنی نیست، باید آن را پیدا کرد. اما آنها نیازی به جست‌وجوی دشمن جدید نداشتند، اگرچه روسیه رفته بود، اما اسلام هم‌چنان وجود داشت، دشمن جدید اسلام بود.

اربکان

تحقق سرزمین موعود یهودی؛ هدف جنگ‌های چندصد ساله اروپایی – صهیونیستی

اربکان می‌افزاید: پس از این سخنان تاچر بود که در تمرین‌های نظامی ناتو نام شهرهای هدف تبدیل به نام اسلامی شد. رنگ دشمن از قرمز که نماد روسیه بود تبدیل به رنگ سبز شد. اساس این اقدامات در سال 1990 گذاشته شد. و جنگ صلیبی قرن بیستم آغاز شد. الان هم (در سال 2007) 17 سال است که این جنگ در حال تداوم است. همان طور که خود بوش هم گفت. مگر بوش نمی‌گفت که این جنگ، جنگ صلیبی است؟ او راست می‌گوید، این جنگ جنگی صلیبی است که علیه جهان اسلام به راه افتاده است.

سخنرانی‌های مرحوم نجم‌الدین اربکان در مورد سیاست‌های خارجی اروپا در قبال جهان اسلام همواره مورد توجه بوده است و با گذشت زمان پیش‌بینی‌های او در مورد دولت ترکیه در سیاست‌های خارجی و وضعیت منطقه‌ای کشورهای اسلامی جامه حقیقت به خود می‌پوشد.

او در سال 2003 از جنگی که با اداره اروپایی‌ها دامن سوریه را خواهد گرفت و پس از آن به ترکیه سرایت خواهد کرد صحبت کرده بود. اربکان در این سخنرانی خود که در نشست سیاست خارجی حزب متبوع خود «حزب سعادت» انجام داده بود، این جنگ را ناشی از کینه‌های چند صدساله نژادپرستانه اروپایی- صهیونیستی دانسته، هدف آنها را تحقق سرزمین موعود یهودی عنوان کرده بود.

او همچنین مدتی پیش از درگذشتش، دولت اردوغان را به اجرای سیاست‌هایی که تماما به نفع اسرائیلی ها تمام می‌شود محکوم کرده بود. او گفته بود: با وجود این که اردوغان زمانی شاگرد من بوده، اما باید او را از حکومت دور کرد. او تبدیل به خزانه‌دار اسرائیلی‌ها شده است!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.