شنبه 04 سپتامبر 10 | 16:06

دردنامه کشاورزان!

اگر کتابی پیرامون مصائب کشاورزی و کشاورزان نوشته شود ، مرکز کشور شش ماه اجازه نشرش را ندهد و آن‌گاه که دلسوزی در مشهد اجازه نشر را صادر کند، کتاب همه جانبه واز طرف همه ادارات و تعاونی‌ها و اتحادیه‌های هر رشته کشاورزی بایکوت شود.


تریبون مستضعفین – بدون شرح!

رهبر معظم انقلاب،آقای رئیس جمهور، نمایندگان محترم مردم ، وزراء نیرو وکشاورزی؛
1- مستحضر باشید سخنانی که پیرامون صرفه‌جویی آب با صنعتی کردن آبیاری گفته می‌شود همه شعار است و حکایت از بی‌خبری وتباهی آب‌های زیر زمینی هرلحظه بیشتر به خصوص به وسیله چاه‌های بی‌مجوز و آنان که ثروت‌های باد آورده‌ای دارند، محصولاتشان 1% ارزش بهره برداری از آب‌ها را ندارد .

2- فشار بانک‌ها و وزارت نیرو عرصه را برتولیدکنندگان به اندازه‌ای تنگ و فرساینده کرده‌است که به یقین محصول سفیدبرگ سال آینده بسیار کمتر از امسال خواهد بود.

3- و اما شعارهايی که بی‌مطالعه و بی‌تماس با ما پیرامون صنعتی‌سازی آبیاری می‌دهند. من برای این که بازرسان حکومتی بتوانند به جان سخنم پی ببرند به آبیاری 3 مزرعه مجاور کیلومتر 8 مشهد (الف – نمدو، مزرعه حاجی مددزاده ب- هاشم آباد ، مزرعه فاطمی ج-هلالی، مزرعه شرکت پروشل) می‌پردازم. مزارعی که پیشتاز صنعتی‌سازی آبیاری بوده‌اند و بیشتر از پانصد میلیون تومان به بانک بدهکار گشته و اینک تاسیسات آبیاری آنان به کلی تعطیل و سالی صد ملیون تومان سود پول و جریمه تاخیر می‌دهند!! زیرا ساختار پرحرف و بی‌هنر رشته، حساب نکرده به تبلیغ صنعتی کردن آبیاری پرداخت. تجربه‌ها به اثبات رسانیده که بهاء تیپ‌های آبیاری در ایران بیشتر از محصول اضافه‌ای است که برداشت می‌شود تا چه رسد به هزینه استهلاک و سود و جریمه پول بانک و اخیراً هم وجوه سرسام‌آور برق.

4- چنانچه گزارش می‌دهند در ایران سالی 8 میلیون دلار ژئوممبران جهت پوشش استخرها، به خاطر بازار گرم خرید، بی‌مجوز و غیرگمرکی وارد می‌شود و شش سال است گروه مهندسانی که مجوز تاسیس کارخانه را دارند به خاطر نداشتن 8 میلیون دلار سرمایه، تاسیس کارخانه متوقف و تجار صادر کننده مواد خام این صنعت سالانه بیشتر از این مبلغ جایزه صادرات می‌گیرند.آری فقط به خاطر نداشتن 8 ملیون دلار تاسیس کارخانه متوقف و بازار صادرات مواد خام صنعت و واردات پر رونق گشته.

5- وای وای، که ما محصول جو خود را از وحشت بدهی ها بابت تاسیسات آبیاری قطره‌ای فقط به خاطر پرداخت سود پول و جریمه کیلویی260 تومان فروختیم و امروز باید برای زنده ماندن دام کمی که داریم، کیلویی 400 تومان بخریم. آیا این ضعف حکومت نیست که 30 سال تنور روستاییان خاموش و نان از شهر بخرند و مسئولان رشته به دروغ بگویند كه ما مازاد مصرف گندم روستاییان را می‌خریم !!! آیا این کم مصیبت که گاو داران گاوهای شیری خود را به کشارگاه بفرستند و کشور شیرخشک برای بزرگسالان وارد کند؟! بروید دست به دل مرغداران چه گوشتی و چه تخمی بگذارید تا دریابید دردها هلاکت بار گشته. آیا این مصیبت نیست که همه اصطبل‌های دامپروران گوسفندی خالی و کارگران دامپروری به فروش مواد مخدر پردازند و ما گوشت بدون آلایش وارد کنیم و مردم به خاطر نخوردن جگر وکمبود ویتامین‌های A وB و آهن، قرص و دارو مصرف کنند؟!

و اگر کتابی پیرامون مصائب کشاورزی و کشاورزان نوشته شود ، مرکز کشور شش ماه اجازه نشرش را ندهد و آن‌گاه که دلسوزی در مشهد اجازه نشر را صادر کند، کتاب همه جانبه واز طرف همه ادارات و تعاونی‌ها و اتحادیه‌های هر رشته کشاورزی بایکوت شود. به نظرشما اینک کشاورزی ما منکوب مافیاي رشته نگشته؟ چرا مسئولان این همه نسبت به كشاورزي کم توجهند؟ ولا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.