سه‌شنبه 16 آوریل 13 | 09:03

پیشنهاد آمریکا به سوریه در رابطه با ایران

سفیر سوریه در ایران با اشاره به اینکه امروز غرب و آمریکا در یاس و ناامیدی به سر می‌برند گفت: آنها هر چه تیر زدند به دیوار خورد و به نتیجه نرسیدند به همین دلیل امروز مکانیزم ایجاد رعب و وحشت را برگزیدند.


عدنان محمود عصر دیروز در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی، هدف از خونریزی‌ها و جنگ‌افروزی‌هایی که کشورهای غربی در سوریه راه انداخته‌اند را شکستن محور مقاومت دانست.

وی با بیان اینکه جنگ فرقه‌ای، مذهبی و طایفه‌ای بازی خطرناکی است که علیه ملت سوریه به راه انداخته‌اند یادآور شد: هدفشان از این کار این است که بتوانند این جنگ افروزی‌ها را بیشتر کنند.

سفیر سوریه در ایران با بیان اینکه برخی از شیخ‌نشینان و دول مرتجع منطقه بر آتش جنگ‌های طایفه‌ای می‌افزایند خاطرنشان کرد: اینها سعی می‌کنند فتنه طایفه‌ای و جنگ شیعه و سنی راه‌اندازی کنند که به نفع صهیونیسم است.

وی با اشاره به دعوت صریح قرضاوی به کشتار بی‌گناهان، غیرنظامیان و نظامیان گفت: صدور چنین فتاوایی منجر به کشته شدن دانش آموزان بی گناه و یکی از علما به دست تروریست‌ها شد.

عدنان محمود خاطرنشان کرد: استراتژی تفرقه مذهبی به نفع اسراییل و آمریکا راه اندازی شده است و اساس و پایه این حرکت فعال کردن فتنه مذهبی در منطقه است.

وی با بیان اینکه با این ابزار و راهکار علیه سوریه یک حرکت تبلیغاتی تکفیری راه انداخته‌اند ابراز داشت: با این حرکت هر کس با آنها نیست را کافر اعلام می‌کنند که حرکت خطرناکی است و برای تکه تکه کردن منطقه به نفع اسراییل است.

سفیر سوریه در ایران یادآور شد: به حمدالله آگاهی عمیق مردم سوریه به این استراتژی خبیث توانسته از راه اندازی جنگ فرقه‌ای در این کشور جلوگیری کند و طرح و نقشه دشمنان را شکست دهد.

وی با تاکید بر اینکه ارتش سوریه با وجود گذشت دو سال و اندی از جنگ در این کشور قوام و انسجام خود را حفظ کرده است تصریح کرد: جنگ افروزان از 40 کشور دنیا سلاح و سایر امکانات پیشرفته را در اختیار تروریست‌ها در سوریه قرار می‌دهند اما تاکنون خدشه‌ای به ارتش سوریه نتوانستند وارد کنند و روز به روز شاهد پیروزی‌ها هستیم.

عدنان محمود با بیان اینکه تروریست‌ها به دنبال دخالت‌های خارجی در جریانات سوریه هستند اظهار داشت: اما ما به فضل خدا و با یاری دوستان خوبمان یعنی ایران، روسیه و چین اجازه ندادیم آنها به اهداف خود دست یابند.

وی با بیان اینکه غرب طبق برنامه می‌خواستند طی سه ماه حکومت بشار اسد را ساقط کند، ابراز داشت: با گذشت بیش از دو سال از جنگ افروزی در سوریه رهبر شجاع، قوی و با ایمان سوریه مقاومت و دفاع می‌کند و همراه با ملت سوریه به پیروزی‌های عظیمی دست یافته است.

سفیر سوریه در ایران گفت: البته در همان هفته‌های نخست جنگ در سوریه معاون وزیر جنگ آمریکا به دولت سوریه پیام داد اگر می‌خواهید جلو جنگ را بگیرید رابطه با جمهوری اسلامی ایران را قطع کنید در این صورت ما آماده‌ایم هر چه می‌خواهید در اختیارتان قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه امروز غرب و آمریکا در یاس و ناامیدی به سر می‌برند اظهار کرد: آنها هر چه تیر زدند به دیوار خورد و به نتیجه نرسیدند به همین دلیل امروز مکانیزم ایجاد رعب و وحشت را برگزیدند.

عدنان محمود افزود: مخالفان دولت سوریه تلاش می‌کنند با عملیات تروریستی در بین مردم ایجاد وحشت کنند تا مردم را از نظام و دولت دست بردارند این در حالی است که اکثریت مردم سوریه از ارتش عربی سوریه و بشار اسد دفاع می‌کنند و حاضر نیستند از ارادت خود دست بردارند.

سفیر سوریه در ایران خاطرنشان کرد: امروز مردم سوریه به این نتیجه رسیدند هدف از این تحول دعوت برای آزادی و حقوق بشر نبود بلکه تضعیف مردم سوریه در دفاع از محور مقاومت بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز در مقابل موج‌های تکفیری نیازمند موضع گیری‌های علما و مراجع هستیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: