چهارشنبه 17 آوریل 13 | 10:24

کمک میلیونی آمریکا به گنبد آهنین اسراییل

وزیر دفاع آمریکا در سفر به سرزمین های اشغالی خبر کمک ۴۰۰ میلیون دلاری کشورش برای توسعه سامانه موشکی گنبد آهنین رژیم صهیونیستی را اعلام خواهد کرد.


کمک 400 میلیون دلاری آمریکا به گنبد آهنین صهیونیستیبا وجود کاهش بودجه آمریکا، قرار است که چاک هیگل در سفر هفته آتی خود به سرزمین های اشغالی از سرمایه گذاری 220 میلیون دلاری ایالات متحده در سامانه موشکی گنبد آهنین در سال 2014 و سرمایه گذاری 176 میلیون دلاری در سال 2015 خبر دهد.

این اولین سفر هیگل به سرزمین های اشغالی از زمان تصدی پست وزارت دفاع آمریکا است.

وزیر دفاع آمریکا روز 5 مارس در دیدار با “ایهود باراک” وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که واشنگتن همچنان به سرمایه گذاری خود در سامانه موشکی گنبد آهنین ادامه می دهد.

رژیم صهیونیستی که در جریان جنگ هشت روزه با نوار غزه حتی با استفاده از سامانه موشکی گنبد آهنین از تیررس موشکهای مقاومت فلسطین در امان نمانده بود، این سامانه را برای تامین امنیت رژیم صهیونیستی بسیار مهم دانسته است.

رژیم صهیونیستی مدعی شده است با هدف تامین امنیت باراک اوباما در برابر حملات موشکی احتمالی از جانب سوریه و همچنین افراد مسلح در صحرای سینا و موشک های زمین به زمینِ حامل کلاهک های شیمیایی عناصر القاعده، سامانه موشکی گنبد آهنین را در فرودگاه اللد مستقر خواهد کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.