یکشنبه 05 سپتامبر 10 | 12:48

تروريسم پنهان اسرائيل در خليج فارس

اخبار مختلف پيرامون اقدامات تروريستي در خليج فارس در حالي اين روزها رو به افزايش است كه براساس اسناد منتشر شده از سوي سرويس هاي اطلاعاتي آسيايي، كماندوهاي اسرائيلي در حال عمليات خرابكاري در منطقه، براي ايجاد ناآرامي و آتش افروزي هستند.


اخبار مختلف پيرامون اقدامات تروريستي در خليج فارس در حالي اين روزها رو به افزايش است كه براساس اسناد منتشر شده از سوي سرويس هاي اطلاعاتي آسيايي، كماندوهاي اسرائيلي در حال عمليات خرابكاري در منطقه، براي ايجاد ناآرامي و آتش افروزي هستند.
چندي پيش رسانه هاي دولتي ژاپن اعلام كردند كه يك تانكر نفتكش متعلق به شركت ميتسويي ژاپن در نزديكي خليج فارس و در آبهاي عمان منفجر شد. سخنگوي كمپاني ميتسويي ژاپن در مصاحبه اي كه با رسانه هاي اين كشور داشت گفت: «اين تانكر نفتكش كه «ام استار» نام دارد، در نزديكي تنگه هرمز منفجر شد.»
به گزارش آسوشيتدپرس، اين نفتكش با 270 هزار تن نفت از «داس آيلند» در امارات متحده عربي به سمت بندر «چيبا» در نزديكي توكيو در حركت بود كه به ناگاه دچار حادثه شد.


همچنين در تاريخ 8 اوت (17مرداد) 4 كشتي در نزديكي شهر بندري ام قصرعراق مورد حمله دزدان دريايي قرار گرفت.
خبرگزاري هاي خارجي اما در اين ميان ضمن انتشار گسترده اين اخبار در تلاش بودند تا چنين اتفاقاتي را به ايران منتسب كرده و آن را در راستاي عزم اين كشور در پاسخگويي به بازرسي كشتي هايش جلوه دهند در حالي كه ايران اساسا عمليات پاسخگويي متقابل را شروع نكرده چرا كه هيچ كشتي از ايران بازرسي نشده است.

با اين همه روز جمعه 29 مرداد 89، گزارشي منتشر شد كه در آن سرويس هاي اطلاعاتي ژاپن و چين- كه به دليل اهميت اقتصادي خليج فارس به طور جدي در اين منطقه مشغول فعاليتند به صراحت اعلام كرده اند كه كماندوهاي اسرائيلي در حال عمليات خرابكاري در منطقه براي انداختن آن به گردن ايران هستند.

بنابراين گزارش، اين سرويس ها، عقيده دارند اسرائيلي ها به طور خاص در 5 اتفاق دست داشته اند.
عمليات سرقت از 4 فروند كشتي بازرگاني از عراق در تاريخ 8 اوت و ديگري انفجار تانكر نفتكش ژاپني موسوم به M-Star در تنگه هرمز.
براساس اين گزارش اسرائيل ماه گذشته زيردريايي هاي كلاس دلفين قديم و جديد را كه از آلمان گرفته بود روانه خليج فارس نمود. سرنشينان اين زيردريايي ها را واحدهاي كماندويي دريايي تشكيل مي دهند كه براي انجام خرابكاري عليه اهداف دريايي و ساحلي آموزش ديده اند.

در همين راستا خبرگزاري دولتي امارات متحده عربي هم در رابطه با انفجار نفتكش ام-استار به نقل از يك مقام گارد ساحلي گزارش داد: بررسي ها نشان مي دهد كه تانكر، هدف عملياتي تروريستي قرار گرفته است و كارشناسان مواد منفجره، يك فرورفتگي را در سمت راست بدنه تانكر و رسوب مواد منفجره دست ساز بر روي عرشه پيدا كرده اند.
سازمان اطلاعاتي ژاپن هم بر همين مبنا عقيده دارد كه مسبب وارد آمدن خسارت به تانكر ام-استار، نوعي هواپيماي بدون خلبان داراي كنترل از راه دور بوده كه مشابه آن را اسرائيل و آمريكا به طور گسترده در خاورميانه استفاده مي كنند.

گزارش سرويس هاي اطلاعاتي آسيايي در تشريح سرقت از 4 كشتي نيز تاكيد مي كند: در تاريخ8 اوت، كماندوهاي اسرائيلي مسلح به سلاح Ak-47 به عرشه هاي 4 كشتي در بندر ام قصر عراق وارد شده و آنها را مورد سرقت قرار دادند.
اين كشتي ها عبارت بودند از: (MV-Amenia) تحت پرچم آنتي گوا باربودا، (My-Crystal wave) تحت پرچم كره شمالي، (My sana star) تحت پرچم سوريه و (Mv Sagamor) تحت پرچم آمريكا و در قرارداد با وزارت دفاع اين كشور براي عمليات نظامي.

منابع اطلاعاتي آسيايي بر اين باورند كه كشتي آمريكايي هم به منظور انكار امكان همدستي آمريكا در اين گونه عمليات ها، مورد حمله صوري كماندوهاي اسرائيلي قرار گرفته است. اين منابع اطلاعاتي مي گويند چنين اقداماتي ممكن است بخشي از يك برنامه مخفي بازرسي عليه ايران هم باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.