دوشنبه 06 سپتامبر 10 | 09:49

دولت به جامعه هنری اعتماد کامل دارد

احمدی‌نژاد با بیان اینکه دوران دفاع مقدس تنها مقطعی از ارزش‌های والای ملت ایران بود، ‌گفت: هر مقطعی از تاریخ ملت ایران فوران عظمت و انسانیت است و باید دست به دست هم این بزرگی و عزت را با هنرمندی به دنیا معرفی کنیم.


رئیس‌جمهور هنر را عرصه ماندگاری یک ملت دانست و گفت: ایران خزانه و ذخیره بزرگی از ارزش‌های انسانی و زیبایی‌های الهی است و امروز هم برای ماندگاری خود و هم بشریت نیازمند عملیاتی کردن این خزانه بی‌پایان برای ارائه آن به نسل‌های آینده هستیم.

دکتر محمود احمدی‌نژاد در ضیافت افطار با جمعی از هنرمندان عرصه سینما، تلویزیون و تئاتر با بیان اینکه هنر زیباترین نوع بیان و بهترین حلقه ارتباط بین انسان‌ها بشمار می‌رود اظهار داشت: اگر هدف و آرمانی بتواند خودش را در غالب هنر معرفی کند شانس ماندگاری خواهد داشت.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه انسان و انسانیت به هنر زنده است، تصریح کرد: هیچ‌گاه در طول تاریخ جنگ‌ها نتوانستند موجب ماندگاری کسی را فراهم کند بلکه فرهنگ‌های متعالی که در قالب هنر عرضه شده‌اند، ماندگار شده‌اند.

احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: ملت بزرگ ایران نیز به واسطه ارزش‌ها و برجستگی‌های والای فرهنگی که در قالب هنر ارائه شده ماندگار گشته است.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه امروز نیز برای ماندگاری، اعتلا و عزت نیازمند هنر هستیم، اظهار داشت: ایران در طول تاریخ با فرهنگ متعالی انسانی شناخته شده است و نام ایران در جهان، ویژگی‌های برجسته فرهنگی به اذهان ملت‌ها تداعی می‌کند، ملت ایران در طول تاریخ الهام‌بخش بوده است و امروز هم باید همان نقش تاریخی را در جهان ایفا کند. بدون تردید اگر ملت ایران نقش حقیقی خود را احیا و ارائه کند تهاجم و هجمه‌های فرهنگی بیگانگان هیچ تأثیری نخواهد داشت.

احمدی‌نژاد عرصه فرهنگی را صحنه اصلی نبرد در جهان دانست و گفت: امروز حتی برای ماندگاری خود نمی‌توانیم از این عرصه جهانی حضور نداشته باشیم. بخصوص در دورانی که دنیا تشنه فرهنگ‌های متعالی است و همه اندیشه‌ها و فرهنگ‌های متعالی در عرصه نظر و عمل به بن‌بست رسیده‌اند.

رئیس‌جمهور افزود:‌ جهان نیازمند فرهنگ متعالی است و ایران و فرهنگ ملت ایران می‌تواند پاسخگوی مناسبی برای این نیاز باشد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه دوران دفاع مقدس تنها مقطعی از ارزش‌های والای ملت ایران بود، ‌گفت: هر مقطعی از تاریخ ملت ایران فوران عظمت و انسانیت است و باید دست به دست هم این بزرگی و عزت را با هنرمندی به دنیا معرفی کنیم.

رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به سخنان برخی از هنرمندان گفت: بی‌تردید همه هنرمندان به دنبال اعتلای نام ایران اسلامی و ساختن آینده درخشانی برای کشور هستند که باید با همدلی و ترسیم هدف مشترک هر چه در این مسیر گام برداشته شود.

احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: باور ما این است که همه کسانی که ذوق هنری دارند باید فرصت فعالیت داشته باشند دولت به جامعه هنری کشور اعتماد کامل دارد و امروز کشورمان دارای بهترین هنرمندان و فرهنگ متعالی و فرصت‌‌های مناسب در عرصه‌های داخلی و خارجی است که باید این ظرفیت‌ها به یکدیگر پیوند داده شده و در جهت اعتلای هر چه بیشتر نظام مقدس جمهوری اسلامی از آن استفاده کرد.

رئیس‌جمهور انتقاد را از ضرورت‌های فعالیت‌های هنری دانست و گفت: هنرمند باید به افق‌های بلندتری بیاندیشد و اتفاقا باید در عرصه نقد با جدیت وارد شد تا حساسیت‌ها و توجهات مسئولان نسبت به اصلاح امور جلب شود.

احمدی‌نژاد سیاست دولت حمایت‌ از همه آثار هنرمندانی است که به شکوفایی فرهنگ و تعالی ایران اسلامی می‌اندیشد و معتقدیم که باید از فعالیت‌های هنری اصیل حمایت کامل شود.

رئیس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه جامعه هنری کشور باید در فعالیت‌های خود نگاه جهانی را مد نظر داشته باشد اظهار داشت: سینمای ایران از این ظرفیت برخوردار است که در دنیا به الگو و معیار تبدیل شود و هنرمندان کشورمان می‌توانند با فعالیت‌های برجسته هنری خود باعث افتخار نام ایران در جهان باشند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.