چهارشنبه ۲۸ فروردین ۹۲ | ۱۴:۲۳

سرنخ‌های جدید از انفجار «بوستون»

پلیس فدرال آمریکا اعلام کرد که طبق نتایج اولین تحقیقات خود، سرنخ‌های جدیدی از بمب‌هایی که در نزدیکی خط پایان مسابقه ماراتن در «بوستون» منفجر شد، به دست آورده است.


انفجار بوستونمقامات شهر «بوستون» اعلام کردند، بمب‌هایی که در خط پایان ماراتن «بوستون» منفجر شد، احتمالاً سنگین بوده است و در کیسه‌های نایلونی تیره رنگ به محل حادثه آورده شده است و این بمب‌ها از زودپزهایی بیرون زده بود که پر از ساچمه و میخ شده بودند تا این انفجار مرگبارتر شود.

روز دوشنبه دو انفجار در نزدیکی خط پایان مسابقات ماراتون شهر «بوستون» به وقوع پیوست که 3 نفر از جمله یک کودک 8 ساله کشته و 176 نفر دیگر مجروح شدند که حال برخی از آنها وخیم گزارش شده است و بسیاری از آنها نیز دچار نقص عضو شدند.

«باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا قرار است روز پنجشنبه هفته جاری به بوستون سفر کند و روز سه شنبه این بمب‌گذاری‌ها را یک اقدام تروریستی خواند.

«ریچارد دلوریه» مأمور ویژه لیس فدرال آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت: تکه‌هایی از نایلون، قطعات بلبرینگ و میخ در صحنه انفجار پیدا شده که احتمالاً در یک زودپز جاسازی شده بودند.

به گفته این مامور اف بی آی، این مدارک به آزمایشگاه پلیس فدرال در «کوانیکو» ویرجینیا فرستاده شده تا متخصصان وسیله انفجاری را بازسازی کنند و از محتویات و اجزاء آن باخبر شوند.

شهرهای مختلف در سراسر آمریکا در هشدار کامل قرار دارند و در نیویورک یک گروه تحقیقاتی و متخصص خنثی بمب در آماده باش هستند و ترمینال مرکزی فرودگاه «لا گاردیا» به دنبال مشاهده یک بسته مشکوک تخلیه شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس از یک منبع نزدیک به تحقیقات پلیس نقل کرده مواد منفجره همراه با تکه های فلز، میخ و بلبرینگ در یک زودپز با گنجایش هفت لیتر جاسازی شده بوده است.

بر اساس این گزارش بمب ها را در کیف های سیاه رنگی روی زمین گذاشته بودند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: