دوشنبه 06 سپتامبر 10 | 13:19

هشدار 65 سال پیش ایران درباره اسرائیل+سند

کاردار ایران در این نامه خاطر نشان کرده است که یکی مشكلات عمده متفقين در خاورميانه، موضوع فلسطين و مهاجرت يهوديان به آن است، خود یهودیان نیز در این زمینه بیکار ننشسته اند و قبل از فوت «روزولت» رئیس جمهور آمریکا، تایید وی را گرفته اند.


در حالی که رژیم صهیونیستی همواره بازگشت به بیت المقدس را با پشتوانه ای مذهبی توجیه می کند، اما ارسال نامه کادار وقت ایران در قاهره نشان می دهد که تاسیس این رژیم تنها با نقشه خود صهیونیست ها، آمریکاییان و بعضا کشور های عربی همراه بوده است.

در سندی که در اختیار مرکز اسناد انقلاب اسلامی است، کاردار وقت ایران در قاهره در گزارشی به مقامات مافوق خویش، خبر از اراده این کشورها برای تاسیس رژیم صهیونیستی داده است.

بنابر این گزارش، کاردار ایران در این نامه خاطر نشان کرده است که یکی مشكلات عمده متفقين در خاورميانه، موضوع فلسطين و مهاجرت يهوديان به آن است، خود یهودیان نیز در این زمینه بیکار ننشسته اند و قبل از فوت «روزولت» رئیس جمهور آمریکا، تایید وی را گرفته اند و «هری ترومن» هم در این باره اظهار داشته است که باید این موضوع با هماهنگی انگلستان و اعراب صورت بگیرد.

بر اساس گزارش کاردار ایران، از میان اعراب تنها نخست وزیر عراق به این مساله واکنشی مستقیم نشان داده و در این زمینه اظهار داشته است که فلسطین کشوری عربی بوده و عربی باقی خواهد ماند.

به نظر می رسد این گونه سندها در واقع تاییدی چندباره درباره ماهیت امپریالیستی رژیم صهیونیستی است، رژیمی که خود ادعا می کند تاسیسش منشائی مذهبی دارد، اما اسنادی که هر از گاه این گونه نشان داده می شود حاکی از این است که اروپا برای فرار از مشکلات یهودیان در این کشورها با مساعدتی تمام زمینه مهاجرت آنان را به فلسطین فراهم کرده و باعث ایجاد و تشکیل این رژیم در فلسطین گردیدند.

علاوه بر این باید خاطر نشان کرد که این چنین اسنادی باید کشورهای سازشکار عربی را به خود آورده تا دوباره دچار اشتباهی مرگ بار نگردند، چرا که این رژیم ادعای از نیل تا فرات را هنوز در سر می پروراند.

  1. رضا
    11 دسامبر 2010

    اين نامه کاملا جعلي است چون ماشين تايپ فارسي اون موفق درست نشده بود و اين فونت ماشين تايپ از اواحر دهه 40 به بازار عرضه شد و اينکه يک نامه رسمي به نام کاردار بايد اسم و امضا داشته باشد

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.