چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۰۲ اردیبهشت ۹۲ | ۱۰:۲۴

یکی از سازندگان فیلم موهن، اسلام آورد

یکی از عوامل ساخت فیلم موهن به پیامبر اکرم (ص)، اعلام کرد که به دین اسلام گرویده است.


آرنود واندور، یکی از اعضای سابق حزب راست‌گرای هلند که در تولید فیلم موهن به ساحت پیامبر (ص) مشارکت داشت در حالی که اسلام آورده و به زیارت مسجد النبی رفته بود، اعلام کرد: پس از آنکه واکنش‌ها علیه تولید این فیلم را دیدم به دنبال ماهیت واقعی اسلام بودم تا به بسیاری از سوالاتم درباره علت عشق و علاقه مسلمانان به اسلام و پیامبر اکرم (ص) پاسخ دهم.

روزنامه عکاظ همچنین نوشت: واندور گریه می‌کرد و زمانی که در مقابل بارگاه پیامبر اکرم (ص) ایستاد، شدت گریه‌اش بیشتر شد چرا که به میزان خطای بزرگی که مرتکب شده بود پی برد.

سازنده فیلم موهن به پیامبر اکرم (ص) به روزنامه عکاظ گفت: در بررسی‌هایی که در خصوص ماهیت واقعی اسلام انجام دادم به بزرگی جنایتی که حزب آزادی راست گرای هلند مرتکب آن شده پی بردم و شروع به رفتن به طرف دین اسلام کردم و مطالعاتم درباره این دین را گسترش دادم و به مسلمانان هلند نزدیکتر شدم تا اینکه به این دین آسمانی ایمان آوردم.

بنا به نوشته روزنامه عکاظ، واندور پس از عبادت مکه و مسجدالنبی و دیدار از کوه احد گفت: در مورد این مکان و جنگ احد مطالعات زیادی کردم لذا دوست داشتم که امروز در اینجا بایستم و اکنون می‌گویم که اسلام بسیار زیباتر از آن چیزی است که در کتاب‌ها خوانده‌ام.

واندور همچنین با شیخ صلاح البدیر و شیخ علی الحذیفی، ائمه مسجدالنبی دیدار و با آنها گفت‌وگویی دوستانه داشت.

سازنده فیلم موهن به اسلام همچنین به نمایشگاه مسجدالنبی رفته و از مراحل توسعه مسجدالنبی که به دستور پادشاه عربستان صورت می گیرد، آگاه شد.

پیشتر واندور، فیلمی موهن به پیامبر اکرم (ص) ساخت که انتشار این فیلم واکنش‌های شدیدی را میان مسلمانان به دنبال داشت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: